Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Uszczelniacz akrylowy Ceresit CS 11

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Ceresit CS 11
 
Producent: Ceresit
 
Klasyfikacja: uszczelniacze
 
Specyfikacja: opakowanie: kartusz 300 ml
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


niska cena, duże możliwości, wygodny w użyciu

Minusy


nie nadaje się do "pracujących" ubytków i stosowania w miejscach narażonych na trwałe zawilgocenie


Uszczelniacz akrylowy Ceresit CS 11 swoje zastosowanie znajdzie jak już wcześniej wspomniałem podczas wypełniania spoin, pęknięć i ubytków na powierzchni murów, tynków i drewna. Jest też świetnym rozwiązaniem do uszczelniania połączeń między elementami z tworzywa sztucznego i aluminium, a murem lub tynkiem (przydatny do takich prac, jak chociażby mocowanie ościeżnic, parapetów czy futryn). Produkt marki […]

0
Opublikowany 21 sierpnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest uszczelniacz akrylowy marki Ceresit – model o oznaczeniu CS 11 pochodzący z linii Uszczelniacze i piany poliuretanowe. CS 11 to nic innego, jak materiał służący do wypełniania ubytków i pęknięć na powierzchni murów, tynków czy drewna. O tym, jakie jeszcze właściwości posiada i czym wyróżnia się na tle konkurencji dowiecie się z dalszej części wpisu. Zaczynajmy!
 

Uszczelniacz akrylowy Ceresit CS 11 swoje zastosowanie znajdzie jak już wcześniej wspomniałem podczas wypełniania spoin, pęknięć i ubytków na powierzchni murów, tynków i drewna. Jest też świetnym rozwiązaniem do uszczelniania połączeń między elementami z tworzywa sztucznego i aluminium, a murem lub tynkiem (przydatny do takich prac, jak chociażby mocowanie ościeżnic, parapetów czy futryn). Produkt marki Ceresit wykazuje wysoką przyczepność praktycznie do każdego materiału – między innymi do gazobetonu, gipsu, piaskowca, płyt wiórowych i gipsowo-kartonowych oraz materiałów typu powłok malarskich, płytek ceramicznych czy styropianu. CS 11 to doskonały wybór w przypadku wypełniania szczelin powstałych podczas ocieplania budynków. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z uwagi na właściwości akrylu, po stwardnieniu uszczelniacza można go malować wszelkiego rodzaju farbami, oklejać, szpachlować lub poddawać innego typu obróbce. Nie zaleca się jednak stosowania produktu w przypadku wypełniania szczelin dylatacyjnych, a także w miejscach narażonych na trwałe zawilgocenie.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu jest on bardzo elastyczny i rozciągliwy. Świeżo zaaplikowany uszczelniacz jest także odporny na działanie opadów atmosferycznych. Do postaci rynkowej oferowany jest jako kartusz o pojemności 300 mililitrów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – możemy go używać w standardowych pistoletach do pianki i silikonu.

 
Uszczelniacz akrylowy Ceresit CS 11 oferowany jest w bardzo atrakcyjnej cenie niespełna 10 złotych. Pomimo pewnych braków uważam produkt za godny polecenia do większości zastosowań. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)