3
Opublikowany 27 sierpnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Aranżacja łazienki? Prezentujemy jak zrobić to właściwieŁazienka jest pomieszczeniem, które powinno nakłaniać do relaksu. Jego aranżacja może być bardzo ciekawa i nieszablonowa, jednak wymaga to odpowiedniego pomysłu i dokładnych przygotowań. Co ciekawe, nawet bardzo mała łazienka może stać się wnętrzem o walorach reprezentatywnych. Przyjrzyjmy się zatem prostym i uniwersalnym pomysłom, które będą w stanie uatrakcyjnić każde wnętrze.

Projekt łazienki

Żadna efektowna aranżacja łazienkowa nie jest dziełem przypadku. Podstawę stanowi odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia, wybór barw oraz podstawowych elementów wyposażenia. Projekt łazienki możemy wykonać samodzielnie, jednak znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowców. Dobry projektant wnętrz przygotuje dla nas kompleksowy projekt i znacznie ułatwi proces wykończenia tego pomieszczenia. Koszty projektu nie są zbyt wygórowane (w porównaniu do kosztów wykończenia lub remontu łazienki). W ogólnych rozliczeniach przyjmujemy, że koszt projektu łazienki to wydatek rzędu 100zł/m2.

Wybór barw

Efektowne aranżacje łazienkowe zawsze odznaczają się ciekawą paletą barw. W przypadku dużych pomieszczeń możemy pozwolić sobie na pełną dowolność. Świetnie sprawdzają się intensywne zielenie, brązy, a nawet czerwienie. Dobrze byłoby gdyby barwa ścian współgrała z kolorami podłogi. Dzięki temu nasze pomieszczenie będzie wyglądało bardzo harmonijnie i spójnie.
W mniejszych łazienkach lepiej zrezygnować ze zbyt ciemnych kolorów, które wizualnie pomniejszają pomieszczenie. Dobrze sprawdzą się barwy pastelowe i bardzo delikatne. Wszystkie intensywne zielenie, brązy czy czerwienie powinny stanowić jedynie niewielki element dekoracyjny. W małym pomieszczeniu warto też umieścić przestronne, ozdobne lustro, które wizualnie powiększy naszą łazienkę oraz podniesie jej walory wizualne.

Dobre jakościowo elementy wyposażenia

Aranżacja łazienkowa powinna być nie tylko efektowna, ale także trwała. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich elementów wyposażenia. Wanny, prysznice oraz biały montaż dostępne są w wielu wariantach od ekonomicznych aż po luksusowe. Większość inwestorów decyduje się na wybór produktów ze średniej półki cenowej. Oferta handlowa jest tak różnorodna, że wybór idealnych elementów wyposażenia łazienki nie powinien stanowić zbyt poważnego problemu. Przed zakupem warto dokładnie wymierzyć naszą łazienkę i ustalić rozmiar kabiny, prysznica czy umywalki. Pamiętajmy, że produkty widoczne w dużych sklepach zawsze wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości. Dlatego przed zakupem upewnijmy się, że dany produkt będzie pasował wymiarami do naszej łazienki.

Wnioski

Każda łazienka może wyglądać bardzo efektownie. Wystarczy jedynie odpowiedni projekt oraz dobre przygotowanie. Największe znaczenie ma wybór barw, stylistyki pomieszczenia, a także elementów wyposażenia. Umiejętne połączenie owych trzech elementów może stworzyć bardzo ciekawy efekt wizualny.

aranżacje łazienek, projekt łazienki


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz