Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Zaprawa klejąca MAPEI Adesilex P9 szara

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Mapei Zaprawa klejąca AdesilexP9 5 kg szara
 
Producent: Mapei
 
Klasyfikacja: kleje, zaprawy
 
Specyfikacja: opakowanie: 5, 15, 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


wysokie parametry pracy, uniwersalne możliwości zastosowania, wysoka wydajność

Minusy


wysoka cena


Zaprawa klejąca MAPEI Adesilex P9 znajdzie swoje zastosowanie podczas mocowania płytek ceramicznych i mozaiki ceramicznej, a także płytek gresowych i okładzin z kamienia naturalnego na podłogach i na powierzchni ścian. Świetnie sprawdzi się podczas stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Nadaje się doskonale do większości podłoży, takich jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe oraz wylewki […]

0
Opublikowany 4 sierpnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest zaprawa klejąca renomowanej marki MAPEI. Produkt należy do linii Adesilex i oznaczony został jako P9 w kolorze szarym. Zaprawa dystrybuowana jest w opakowaniach o masie 5 kilogramów. Przyjrzyjmy się bliżej czy warto dokonać zakupu tego kleju. Zaczynajmy!
 

Zaprawa klejąca MAPEI Adesilex P9 znajdzie swoje zastosowanie podczas mocowania płytek ceramicznych i mozaiki ceramicznej, a także płytek gresowych i okładzin z kamienia naturalnego na podłogach i na powierzchni ścian. Świetnie sprawdzi się podczas stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Nadaje się doskonale do większości podłoży, takich jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe oraz wylewki betonowe i cementowe – także te z ogrzewaniem podłogowym. Środek ten jest też wskazany w przypadku ścian wykonanych z bloczków i płyt gipsowo-kartonowych. Ponadto klej MAPEI Adesilex P9 można wykorzystać do powłok hydroizolacyjnych oraz do klejenia okładzin na starych posadzkach ceramicznych.

Co do parametrów technicznych recenzowanej zaprawy, jak już wyżej wspomniałem dystrybuowana jest ona w opakowaniach o masie 5 kilogramów i występuje w kolorze szarym. Produkt cechuje wysoka przyczepność do wszystkich materiałów budowlanych i bezskurczowe schnięcie. Środek jest mrozoodporny, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza podłoże przed działaniem niskich temperatur. Ponadto wykazuje również odporność na działanie wilgoci i jest łatwo urabialny. Na tle innych marek wyróżnia się średnim zużyciem na poziomie 2-5 kilogramów na metr kwadratowy. Zaleca się aplikować klej pacą zębatą o uzębieniu 4, 5 i 6 milimetrów. Czas schnięcia otwartego produktu wynosi 30 minut, zaś korygowanie płytek jest możliwe przez godzinę od nałożenia kleju. Obciążenie ruchem pieszym posadzka osiąga po upływie doby. Pełna wytrzymałość użytkowa uzyskiwana jest po 14 dniach.

 
Cena produktu MAPEI Adesilex P9 nie jest najlepsza – za 5 kilogramowy wariant zapłacimy aż 22 złote (konkurencyjne marki w tej cenie oferują 25 kilogramowe opcje). Jakość kleju przewyższa jednak ten duży minus cenowy – wszystko począwszy od parametrów, poprzez możliwości kleju, a na łatwości aplikacji kończąc utrzymane jest na pionierskim poziomie. Klej występuje też w opakowaniach o zawartości 15 i 25 kilogramów. Ocena ogólna – piątka z plusem. 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)