Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Fotobudowa.pl

 • Rintal Polska, schody jednobelkowe Tala (nowość 2018 r.) z balustradą Weld profile.
  Metalowa konstrukcja w kolorze białym. Stopnie z mozaiki bukowej w kolorze bielonym. Cena: od 16,5 tys. zł (w promocji „Luty bez VAT”).
  5 days ago

 • Rintal Polska, schody spiralne Otto Spiral (nowość 2018 r.) ze szklaną balustradą.
  Drewniana konstrukcja w kolorze białym. Stopnie z mozaiki bukowej w kolorze białym. Cena: od 36 tys. zł (w promocji „Luty bez VAT”).
  5 days ago

 • Rintal Polska, schody policzkowe Maya ze balustradą Tube 25.
  Drewniana konstrukcja w kolorze białym. Stopnie z podstopnicami z mozaiki bukowej w kolorze białym. Cena: od 16,4 tys. zł (w promocji „Luty bez VAT”).
  5 days ago

 • Rintal Polska, schody kacze Futura Plus z pochwytem naściennym.
  Metalowa konstrukcja w kolorze grafitowym. Stopnie z mozaiki bukowej w kolorze ciemnego orzecha. Cena: od 8,2 tys. zł (w promocji „Luty bez VAT”).
  5 days ago

 • Rintal Polska, schody policzkowe Brick ze szklaną balustradą.
  Drewniana konstrukcja w kolorze białym. Stopnie ażurowe z litego dębu w kolorze ciemnego orzecha. Cena: od 20,4 tys. zł (w promocji „Luty bez VAT”).
  5 days ago

 • Farba tablicowa ściana do rysowania i pisania w kuchni
  2 weeks ago

 • Farba tablicowa na ścianie w kuchni
  2 weeks ago

 • Czarne meble w kuchni za i przeciw ?
  2 weeks ago

 • Czarne meble w kuchni
  2 weeks ago

 • ciemne meble w kuchni, kuchnia w kolorach czerni i pomarańczy
  2 weeks ago

 • Kuchnia w czarnych barwach, czarne meble kuchenne
  2 weeks ago

 • Markiza czy roleta – co lepiej izoluje pomieszczenie na poddaszu?
  3 weeks ago

 • Ścianka działowa wykonana przy użyciu płyty budowlanej Do It (fot. Ultrament)
  4 weeks ago

 • Płytę budowlaną można wykorzystać także do stworzenia prostej lub zaokrąglonej ścianki działkowej prysznica. Aby wykonać tego typu zabudowę:

  1. W pierwszej kolejności trzeba zbudować konstrukcję nośną z profili metalowych, dopasowując rozstaw do pożądanego kształtu ścianki.
  2. Następnie, bezpośrednio na konstrukcję wsporczą, nakłada się klej i uszczelniacz, po czym, za pomocą talerzy montażowych i wkrętów, mocuje się uformowaną w odpowiedni kształt płytę budowlaną.
  3. W celu wzmocnienia połączeń na wszystkich przejściach oraz miejscach styku należy zastosować siatkę wzmacniającą. Dodatkowo w miejscach styku oraz narożnikach wewnętrznych należy zamontować taśmę uszczelniającą, wtapiając ją w pierwszą warstwę hydroizolacji.
  4. Ostatnim etapem jest klejenie płytek lub innej okładziny. Ponieważ płyta nie wymaga gruntowania, prace można wykonać natychmiast po zakończeniu montażu.
  4 weeks ago

 • Zabudowa wanny prostokątnej płytą budowlaną Do It (fot. Ultrament)
  4 weeks ago

 • Zabudowa wanny półokrągłej płytą budowlaną Do It (fot. Ultrament)
  4 weeks ago

 • Jeżeli zadaniem jest wykonanie obudowy wanny prostokątnej lub owalnej, należy wykonać następujące prace:

  1. Jeśli w miejscu wanny nie ma żadnej okładziny ceramicznej, w pierwszej kolejności powinniśmy położyć hydroizolację. W tym celu najczęściej używa się folii w płynie, która w razie awarii instalacji zabezpiecza przed przenikaniem wody do sąsiednich pomieszczeń. Należy również pamiętać o użyciu taśm uszczelniających na stykach ścian z posadzką, wtapiając je w pierwszą warstwę hydroizolacji.
  2. Następnie odpowiednio ustawiamy wannę do ściany, tak aby była stabilna i trzymała poziom.
  3. Kolejnym krokiem jest dopasowanie płyty. Trzeba przy tym pamiętać, aby wymiary zabudowy z każdej strony były pomniejszone o około 0,5 cm – na zastosowanie niskoprężnej piany montażowej lub kleju i uszczelniacza. Dla ułatwienia montażu można nakleić ograniczniki na posadzce, wykonane z wyciętych, małych kawałków płyty budowlanej.
  4. Następnie można przystąpić do zabudowy, przy czym:
  – Jeżeli wanna jest prostokątna, płyty przykłada się w pionie, pod jej krawędzie. Płyty można dokładnie wyregulować na wysokość, posługując się wbudowanym w tym celu pokrętłem.
  – Jeżeli wanna jest półokrągła, należy wybrać płytę budowlaną do zaokrągleń, która posiada specjalne nacięcia ułatwiające zagięcie i dopasowanie materiału do kształtu wanny. Podczas montażu, w celu lepszej stabilizacji, można użyć dodatkowych łączników do płyt. Z kolei miejsce załamań należy wypełnić pianą montażową lub używając kleju i uszczelniacza.
  5. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do pokrycia płytkami ceramicznymi czy inną okładziną. Nie wymaga stosowania podkładów i gruntowania, wykazując natychmiastową odporność na działanie wody i wilgoci. Zabezpiecza też przed powstawaniem pleśni i grzybów.
  4 weeks ago

 • – Obecnie jednym z trendów wykańczania łazienki jest obudowywanie wanien, prostokątnych i owalnych, atrakcyjną mozaiką, dużymi płytkami ceramicznymi lub drewnem. Tego typu zabieg pomoże wyróżnić strefę kąpielową lub stworzyć spójną całość z okładziną ceramiczną użytą na ścianie lub podłodze – mówi Maciej Szymański, ekspert z firmy Ultrament, i dodaje: – W przypadku strefy prysznica coraz popularniejsze stają się brodziki bezprogowe, a alternatywą dla szklanej kabiny – półokrągłe ścianki działowe wyłożone z obu stron płytkami.
  4 weeks ago

 • Podświetlenie mebli w kuchni taśma led
  4 weeks ago

 • escalator company: fujihd.net
  1 month ago