Kosiarka automatyczna Bosch Indego 1000 Connect

Piękny trawnik to marzenie każdego posiadacza choćby niewielkiego przydomowego ogródka. Niestety utrzymanie go w doskonałej kondycji wymaga wykonywania systematycznie uciążliwych i żmudnych prac ogrodowych, z koszeniem trawy od wiosny do jesieni na czele. Ta czasochłonna czynność potrafi skutecznie dać się we znaki nawet najbardziej zapalonemu ogrodnikowi. Na szczęście firma Bosch wypuściła na rynek serię automatycznych kosiarek, które według zapewnień producenta doskonale radzą sobie z koszeniem nawet sporych rozmiarów trawników. W nasze ręce trafił model Bosch Indego 1000 Connect, który mieliśmy okazję wszechstronnie przetestować. Czy to innowacyjne urządzenie przypadło nam do gustu?  Zapraszamy do przeczytania poniższej recenzji!

 

 Robot kosiarka od Boscha 

Zgrabne urządzenie w estetycznej obudowie z solidnego plastiku w kolorze morskim w komplecie posiada dołączoną stację dokującą, która dzięki swojej wodoodporności może spokojnie być wystawiona na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych. Pełne naładowanie umożliwia kosiarce ciągłą i nieprzerwaną pracę przez około 60 minut, w których czasie urządzenie jest w stanie wykosić średnio 114 metrów kwadratowych. Moduł koszący sam wraca do stacji dokującej w momencie, kiedy niezbędne jest naładowanie jego akumulatora. Kosiarka Bosch Indego 1000 Connect kosi źdźbła trawy przy pomocy ostrych jak brzytwa ostrzy, które można niezwykle łatwo zdemontować za pomocą śrubokręta, celem np. ich wyczyszczenia lub naostrzenia.

 

Aby kosiarka mogła precyzyjnie wykosić wyznaczony teren, konieczne jest zastosowanie dołączonego do urządzenia przewodu ograniczającego o długości aż 150 metrów. Przy jego pomocy należy obwieść obszar, jaki chcemy wykosić, a kosiarka Bosch Indego 1000 Connect będzie pracować wyłącznie w tym obszarze. Urządzenie wyposażone zostało w inteligentny system koszenia Logicut, który polega na koszeniu trawnika w sposób uporządkowany, w układzie sąsiadujących ze sobą podłużnych pasów. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasz trawnik zostanie przystrzyżony równo na całej jego powierzchni, bez żadnych niedociągnięć. Kosząc trawnik przy użyciu kosiarki automatycznej Bosch Indego 1000 Connect nie ma również potrzeby grabienia i zbierania skoszonej trawy, gdyż urządzenie dzięki technologii mulczowania rozdrabnia skoszone źdźbła, czyniąc z nich naturalny nawóz, który może być bez obaw pozostawiony na świeżo przystrzyżonym trawniku.

 

Samo sterowanie kosiarką jest banalnie proste – urządzenie posiada wbudowany moduł GPS i może być zdalnie sterowane za pomocą komputera czy też smartfona. Możliwe jest zaprogramowanie wybranych dni oraz godzin, kiedy chcemy wykonać koszenie, a urządzenie samo włączy się w pożądanym terminie. Kosiarka z łatwością podjeżdża pod niewielkie wzniesienia, niestety jest jednak nieco głośna. Urządzenie posiada również zabezpieczenie przeciw kradzieży oraz system, który automatycznie zatrzymuje ostrza tnące po jego podniesieniu. W zasadzie jedyną istotną wadą kosiarki Bosch Indego 1000 Connect jest jej cena, która jest dość zaporowa.

 

Kosiarka stanowi naprawdę doskonałe ułatwienie i z pewnością przyda się w każdym ogrodzie. Końcowa ocena, jaką możemy wystawić temu innowacyjnemu urządzeniu, jest zasłużona dziewiątka.

 

 

 

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Kosiarka automatyczna Bosch Indego 1000

[youtubelist feed=”playlist” playlist=”PLpk26wXuZMjln-GdYOYRfl2qFyLJSdSUC”]

 
zobacz również filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 Sprawdźmy także ceny konkurencyjnych produktów 

 


Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje