Akumulatorowe nożyce do trawy i krzewów ASB 10,8 Li

Przystrzyganie krzewów i bylin jest częstą koniecznością w każdym ogrodzie. Zazwyczaj ogrodnicy używają w tym celu tradycyjnych, manualnych sekatorów, które niestety strzygą bardzo powoli, przez co ich efektywność jest niewielka. Osoby, które posiadają szczególnie rozbudowane zbiory roślin wymagających systematycznego przycinania, powinny zdecydowanie rozważyć zakup akumulatorowych nożyc, które z pewnością ułatwią to zadanie i pomogą zaoszczędzić ich posiadaczom sporo cennego czasu. Wśród tego typu urządzeń na szczególną uwagę zasługuje model od firmy Bosch – ASB 10,8 Li, który należy do najczęściej wybieranych elektrycznych sekatorów na rynku. Jakie są główne wady i zalety tego urządzenia? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Tym, co pierwsze daje się zauważyć jako ogromna zaleta sekatora akumulatorowego Bosch, są jego kompaktowe gabaryty oraz niewielka waga, wynosząca zaledwie 900 gramów. Jeżeli dołożymy do tego ergonomiczny kształt oraz profesjonalnie wyprofilowaną rękojeść z miękką okładziną Softgrip, to otrzymujemy najwyższy poziom komfortu nawet podczas częstego czy wręcz codziennego użytkowania. Urządzenie posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy o napięciu kształtującym się na poziomie 10,8 V, który na pełnym ładowaniu zapewnia nawet 100 minut ciągłej, nieprzerwanej pracy. Sporym udogodnieniem jest również czytelny, czterostopniowy diodowy wskaźnik, który wskazuje aktualny poziom naładowania akumulatora. Jednocześnie pełne naładowanie akumulatora od „zera” zajmuje zaledwie 3 godziny.

 

Jeżeli chodzi o samo przystrzyganie roślin, to akumulatorowe nożyce Bosch ASB 10,8 Li wyposażone zostały w najwyższej klasy szwajcarskie ostrza ze stali nierdzewnej, które są dedykowane do cięcia traw oraz drobnych gałęzi o grubości maksymalnej 5 milimetrów. Z tym zadaniem wszystkie dołączone w zestawie ostrza radzą sobie doprawdy znakomicie. Ostrza do krzewów o długości 120 mm i200 mm oraz trzecie ostrze do traw o szerokości 100 mm doskonale sprawdzają się również, jeśli chodzi o fantazyjne formowanie krzewów i bylin w dowolnie wybranym kształcie. Sama wymiana ostrzy odbywa się bardzo łatwo i szybko i nie wymaga używania żadnych dodatkowych narzędzi. Ogromnyn atutem nożyc akumulatorowych Bosch jest również mocny i niezawodny silnik, który odpowiedzialny jest za ich wysoką wydajność.

 

Podsumowując, z pewnością każdy zapalony ogrodnik powinien zaopatrzyć się w nożyce akumulatorowe Bosch ASB 10,8 Li. To niepozorne na pierwszy rzut oka urządzenie jest w stanie naprawdę zrewolucjonizować prace ogrodowe bez względu na to, czy posiadamy zaledwie niewielkie nasadzenia, czy też nasz ogród zapiera dech w piersiach imponującymi rozmiarami. Nasza końcowa ocena to najwyższa z możliwych dziesiątka!

 

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista : „Akumulatorowe nożyce do trawy i żywopłotu

[youtubelist feed=”playlist” playlist=”PLpk26wXuZMjmPlgvVpNaTNOdToaj8hsoC”]

 Zobacz filmy z naszego kanału123budujemy.pl.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 3

  1. Qqqq says:

    Cena Cena Cena … zbyt wysoka ! bateria nie wiadomo ile wytrzyma.

    • dwa do trzech lat, zależy jak będzie się dbało o baterię, należy pamiętać że żadna bateria nie lubi być rozładowana do zera !

  2. Dostaliśmy na testy i byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Baterie spokojnie starczała na kilka godzin pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje