Nie trzeba posiadać rezydencji, aby stworzyć kuchnię stylu glamour. Nawet niewielką kuchnię w bloku można w tym eleganckim i luksusowym stylu. Niesłusznie posądza się go bogatą kiczowatość i krzykliwość, ponieważ trend glamour przez lata ewoluował – nie przypomina już barkowej komnaty. Obecnie zaskakuje subtelnością i podążaniem w kierunku minimalizmu. Nowoczesna kuchnia glamour to połączenie blasku, szyku i harmonii. Jest to wnętrze dedykowane osobom lubiącym ekskluzywne rozwiązania.
Nowoczesna kuchnia glamour- funkcjonalnie i na bogato
Styl glamour przestał być sposobem aranżacji sypialni i salonu. Przedostał się do kuchni i zadomowił się tam na dobre. Pozbycie się barokowego przepychu na rzecz nowoczesnej elegancji, stworzyło nowe możliwości wykorzystania stylu glamour. Obecnie glamour stanowi nabrało stonowanej wręcz wyrafinowanej elegancji. Niezbędnym elementem kuchni glamour pozostał błysk, choć niekoniecznie błyszczeć muszą meblowe fronty. Wysoki połysk mebli nie tworzy jeszcze nowoczesnej kuchni glamour. Konieczne są mocne kolory, najczęściej kontrast bieli i czerni, marmurowe blaty, kryształowe lampy i tapicerowane, pikowane krzesła. Do klasyki stylu glamour należy kuchnia biało-czarna zdobiona złotymi, srebrnymi i kryształowymi dodatkami.
Między skromnością a przepychem
Nowoczesny styl glamour cechuje bogactwo, gustowność i umiar w dodatkach. Sekretem kuchni w stylu glamour jest połączenie nowoczesności z wyrazistymi dodatkami. Łącząc ze sobą te dwa elementy, otrzymujemy uniwersalną aranżację. Ewolucja glamour jest widoczna głównie w meblach, które zyskały prostą formę i konstrukcję. Czas na bogato zdobione umeblowanie kuchni minął i nic nie zapowiada powrotu takiej estetyki. Proste meble fantastycznie łączą się z efektownym oświetleniem. Prostota mebli daje większe możliwości w doborze dodatków i pozwala na uniknięcie przepychu. Wnętrze staje się harmonijne.
Pozostały kryształowe żyrandole
W nowoczesnej kuchni glamour oświetlenie ma zasadniczy wpływ na stylistykę wnętrza. Element, który odróżnia glamour od nowoczesnych, stawiających na umiar stylów, to bogato zdobione żyrandole, np.: z kryształkami, które pięknie połyskują i ślicznie rozświetlają wnętrze. Kuchnia powinna wyglądać tak, jakby była przyprószona i otoczona światłem. W lampkach, kinkietach, halogenach powinien się znaleźć złoty lub srebrny element.
Kolorystyka kuchni w stylu glamour
Nowoczesna kuchnia glamour stawia na stonowane i eleganckie barwy np.: biel, czarny, szary, granat, butelkowa zieleń, złoto i srebro. Mile widziane jest dobranie czarnego, połyskującego sprzętu AGD do białych, połyskujących mebli lub czarnego blatu do białego umeblowania. Złoto i srebro królują jako dekoracyjne dodatki, np.: Można też przykleić tapetę, ale trzeba uważać, aby nie zdominowała pomieszczenia.
Matowe meble do kuchni glamour- nowy trend
Matowe meble do kuchni glamour w pierwszym momencie mogą się wydać profanacją takiego wnętrza. Jednak współczesna aranżacja glamour dopuszcza takie meble, pod warunkiem, że blat i uchwyty będą połyskujące. Blat powinien być z marmuru lub czarnego granitu. Wiadomo, że blaty wykonane z naturalnego kamienia mają bardzo wysoką cenę. Oczywiście może być blat z innego tworzywa o wzorze przypominającym marmur. Zaletą mebli matowych jest łatwość sprzątania. To alternatywa dla osób, którym podobają się nowoczesne kuchnie glamour, ale nie wyobrażają sobie całego wnętrza w połysku. Płytki podłogowe i ścienne również powinny być matowe.
Dodatki do kuchni glamour
Styl glamour od zawsze był królestwem dodatków. Wśród najciekawszych dodatków mistrzowie aranżacji wnętrz polecają: kryształową paterę ze złotą podstawką, komplet zdobionych brokatem pojemników na sól i pieprz, niklowany serwetnik, misę ze stali nierdzewnej na owoce.
Nowoczesna kuchnia glamour ma dwa aspekty: z jednej strony wykonała ukłon w stronę minimalizmu, a z drugiej strony stawia na bogactwo dodatków. Styl glamour nie jest prosty do osiągnięcia, ponieważ zbyt łatwo można przesadzić z połyskiem i dodatkami.
To pierwsze zdjęcie – nie nie i jeszcze raz nie. Połączenie salonu fryzjerskiego i kuchni. Okap by się przydał, żeby było wiadomo, że to kuchnia. Całkowicie nie moje klimaty. Ale każdy ma inny gust 🙂