Dzisiejszym recenzowanym produktem jest zaprawa szybkowiążąca marki Ceresit – model o oznaczeniu CX 5 przynależący do linii materiałów do kotwienia i montażu konstrukcji. Jak sama nazwa wskazuje zaprawa CX 5 przeznaczona jest do szybkiego montażu i osadzania elementów oraz do tamowania lokalnych sączeń wody. O tym, jakie jeszcze cechy posiada opowiem Wam najdokładniej jak potrafię w dalszej części naszej recenzji. Startujemy!
Zaprawa szybkowiążąca Ceresit CX 5 swoje zastosowanie znajdzie w głównej mierze podczas szybkiego osadzania elementów metalowych i plastikowych w betonie, murze lub w tynku cementowym. Elementy te mogą być różnego typu i o dowolnych gabarytach. Jako przykład poglądowy wymienić można nie tylko kraty, poręcze czy wsporniki, ale również mniejsze obiekty takie jak szafki instalacyjne, puszki bądź przewody. Cement montażowy Ceresit CX 5 z powodzeniem wykorzystywać możemy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Produkt świetnie zda rezultat podczas wypełniania ubytków i wyokrąglania naroży. Dzięki właściwościom wodoszczelnym Ceresit CX 5 nadaje się także do miejscowego uszczelniania konstrukcji betonowych, a także do tamowania lokalnych przecieków wody.
Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu na początek powiem słowo o jego najważniejszych właściwościach. Ceresit CX 5 szybko twardnieje i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na obciążenie. Jako duży atut postrzegam również wykazywane przez niego właściwości mrozo- i wodoodporne oraz brak jakichkolwiek chlorków w samej strukturze zaprawy. Co do samego stosowania cementu montażowego Ceresit CX 5 należy pamiętać, by prześwit między elementem kotwionym, a powierzchnią otworu montażowego nie był większy niż dwa centymetry. W przypadku większego prześwitu zaprawę należy mieszać z piaskiem zgodnie z proporcjami zalecanymi na opakowaniu. Ceresit CX 5 dystrybuowany jest zarówno w workach, jak i plastikowych opakowaniach (wiaderkach). Co do wariantów wagowych, wiaderka nabyć możemy w opcji 2 i 5 kilogramowej, zaś worki występują w odmianie 5 i 25 kilogramów.
Opisywany wariant w pięciokilogramowym worku to koszt niespełna 24 złotych. Największą z opcji nabyć możemy już za niewiele ponad 80 złotych. Ocena ogólna – piątka!
Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl
zobacz koniecznie filmy naszego autorstwa.
Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl