ATLAS Stopter K-50 – uniwersalny klej do dociepleń

Kolejnym z dzisiejszych produktów, jaki trafił pod naszą redakcyjną lupę jest uniwersalny klej do dociepleń ATLAS Stopter K-50.  Produkt sprzedawany jest w workach o masie 25 kilogramów. Zaczynajmy!

klej-uniwersalny-atlas-stopter-k-50-worek-25kg

Klej do montażu ociepleń marki ATLAS jest białym, uniwersalnym spoiwem pomocnym podczas ocieplania ścian zewnętrznych. Umożliwia on mocowanie wielu rodzajów płyt termoizolacyjnych i tworzenie na ich powierzchni warstwy zbrojonej. ATLAS Stopter K-50 cechuje się również wysoką odpornością na pękanie. Klej ATLAS dzięki zawartym w jego składzie włókien szklanych oraz dzięki wytworzeniu go na bazie białego cementu, pozwala stworzyć najmocniejszą warstwę mocującą spośród wszystkich konkurencyjnych produktów na rynku. Zaleca się stosować go do prac izolacyjnych we wszystkich systemach nowoczesnego budownictwa.

[dropcap]G[/dropcap]dy chodzi o aspekty techniczne ATLAS Stopter K-50 jest klejem cementowym, sprzedawanym w postaci suchej mieszanki zbrojonej włóknem szklanym. Produkt powinniśmy aplikować w temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza. Klej ATLAS charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu od 3 do 6,5 kg/m2 (w zależności od rodzaju mocowanej termoizolacji). Zalecana grubość stosowanej warstwy mieści się w przedziale od 2 do 6 milimetrów. Gęstość objętościowa mianowana jest na 1,55 g/cm3. Przyczepność kleju w zależności od mocowanego materiału wynosi odpowiednio: 0,1 MPa (w przypadku styropianu) oraz 0,08 MPa (w przypadku wełny mineralnej).

Klej ATLAS Stopter K-50 stosować możemy na podłożach takich jak: beton wszystkich klas, gazobeton, tynk cementowy, tynk cementowo-wapienny, piaskowiec, nieotynkowane mury z cegieł, bloczków, pustaków oraz innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych. Czas przydatności kleju do użycia po rozrobieniu mianuje się na około 4 godziny, zaś czas schnięcia otwartego wynosi 25 minut.

[dropcap]P[/dropcap]odłoże które będziemy poddawali obróbce powinno być niezmrożone, stabilne, równe i odpowiednio mocne. Ponadto należy je uprzednio oczyścić z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy. Jeśli chodzi o przygotowanie kleju do użycia to materiał z worka powinniśmy wsypać do pojemnika z odmierzoną ilością wody w proporcjach zalecanych na opakowaniu i mieszać przy pomocy mieszadła do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Tak przygotowany klej należy odstawić na 5 minut – czas dojrzewania – i ponownie wymieszać.

Produkt ATLAS Stopter K-50 jest bardzo przystępny cenowo. Za 25 kilogramowy worek kleju zapłacimy niewiele ponad 40 złotych. Konkurencyjne marki produkty tej klasy sprzedają zwykle o kilka złotych drożej. Ocena ogólna – piątka!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


atlas stoper klej do styropianu

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje