Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Klej do parkietu Uzin MK 90 10 kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: UZIN MK 90 10KG
 
Producent: UZIN
 
Klasyfikacja: kleje do parkietu
 
Specyfikacja: opakowanie: 10kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość produktu, doskonałe parametry, dwuskładnikowa formuła

Minusy


dość wysoka cena


Recenzowany klej do parkietu UZIN MK 90 polecany jest jak sama nazwa wskazuje do mocowania klepek parkietowych. Ten dwuskładnikowy, poliuretanowy produkt stosować możemy praktycznie do każdego rodzaju drewna. Klej UZIN nie zawiera w swej strukturze żadnych rozpuszczalników ani wody. Szczególnie polecany jest do tworzenia skomplikowanych wzorów czy też mozaiki przemysłowej układanej w cegiełkę. Nadaje się […]

0
Opublikowany 20 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do parkietu mniej znanej marki Uzin – model o oznaczeniu MK . Produkt dystrybuowany jest w wiaderkach z tworzywa sztucznego o zawartości 5 kilogramów (dostępny także wariant 10 i 15 kilogramowy).
 

klej do parkietu uzin mk 90 opinie

Recenzowany klej do parkietu UZIN MK 90 polecany jest jak sama nazwa wskazuje do mocowania klepek parkietowych. Ten dwuskładnikowy, poliuretanowy produkt stosować możemy praktycznie do każdego rodzaju drewna. Klej UZIN nie zawiera w swej strukturze żadnych rozpuszczalników ani wody. Szczególnie polecany jest do tworzenia skomplikowanych wzorów czy też mozaiki przemysłowej układanej w cegiełkę. Nadaje się do wszystkich spotykanych rodzajów podłoży o wystarczającej wytrzymałości. Klej posiada konsystencję pasty i jego ostateczna postać powstaje po wymieszaniu żywicy oraz utwardzacza – stąd nazwa dwuskładnikowy.

W przypadku specyfikacji technicznej opisywanego produktu możemy powiedzieć  o średnim zużyciu kleju 0,9-1,2 kg/m2. Aplikację kleju UZIN MK 90 zaleca się przeprowadzać przy użyciu pacy zębatej. Czas schnięcia otwartego nałożonej warstwy to 60 minut. Korygowalność mocowanego elementu możliwa jest przez 3 godziny. Spoinowanie – po 24 godzinach, obciążenie ruchem pieszych – po 12 godzinach. Jak wcześniej wspominałem klej do parkietu UZIN MK 90 dystrybuowany jest w wiaderkach o masie 10 kilogramów (a właściwie wiaderko 9 kg – żywica i butelka 1 l – utwardzacz). Produkt przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu oraz w chłodnym i suchym miejscu zachowuje swoje właściwości przez 12 miesięcy od daty produkcji.

 
Mało rozpoznawalna marka UZIN wcale nie działa na niekorzyść recenzowanego kleju do parkietu. Mimo, że cenowo nie ma większych atrakcji – prawie 200 złotych za wariant 10 kg – to jakościowo klej MK 90 przewyższa o klasę konkurencyjne, rozpoznawalne produkty. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

klej do parkietu uzin opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Poradnik jak ułożyć parkiet na klej

W tym temacie było by na tyle,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzy



Zapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)