2
Opublikowany 30 marca 2014 autor Jaroslaw Wejda w wyposażenie
 
 

Dekorator wnętrz – czy warto skorzystać?W ostatnim czasie zawód dekoratora wnętrz bardzo zyskał na popularności, jednak niektórzy ludzie jak dotąd nie potrafią się przełamać i skorzystać z jego pomocy. W Polsce panuje przekonanie, że tylko “bogatego” stać na “dekoratora”. Warto jednak spojrzeć na to łaskawszym okiem jak przystało na pełnoprawnego Europejczyka. Swój dzisiejszy wpis kieruję do wszystkich “niezdecydowanych”, aby otworzyć im oczy i pokazać, że usługi dekoratorów wnętrz są bardzo pomocne i wbrew pozorom (w szerszym rozrachunku) wcale nie takie horrendalnie drogie. Zaczynajmy!
 

index

Pierwszym z bardziej znaczących czynników przemawiających za zatrudnieniem fachowca od aranżacji wnętrz jest nasze ciągłe zabieganie i brak czasu na wszystko. Zazwyczaj osoby, które właśnie wybudowały dom lub kupiły mieszkanie są bardzo zapracowane. Nierzadko oboje z małżonków pracują, mijając się na klatce schodowej, na spłatę zaciągniętych kredytów na zakup własnego lokum. Gdy w końcu wrócą do domu nie w głowie im snucie planu idealnego, wymarzonego mieszkania – człowiek ma ochotę położyć się i zasnąć. Tylko co z mieszkaniem? Wtedy z pomocą przychodzi “pan (lub pani) dekorator”. Na jego głowę spadają wszelkie kwestie związane z tworzeniem wizji idealnego (według nas) mieszkania, dobór materiałów, a także dobór i (lub) nadzór nad prawidłowym wykonaniem całości projektu.

Co jednak mamy zrobić w sytuacji gdy wcale nie jesteśmy zapracowani i mamy czas by wszystko sobie rozplanować. Dekorator wnętrz jest niepotrzebny? Przecież sami mamy jakieś pomysły i możemy wziąć się za ich realizację. dobrych pomysłów? Po co mamy jeszcze za to komuś płacić? Ano dlatego, że doświadczony dekorator wnętrz ma za sobą lata szkoleń i praktyki. Posiada on również wieloletnie doświadczenie w branży projektowej – wiedza z zakresu projektowania, organizowania, koordynowania i zarządzania projektami w całości to dla niego bułka z masłem. Ponadto dekoratorzy współpracują ściśle z poleconymi i najlepszymi wykonawcami niezbędnych robót budowlanych oraz projektantami w sprawach systemów oświetleniowych lub wymagań instalacyjnych, których zadaniem jest idealnie odwzorować całość zamierzonego planu wystroju wnętrza. Dzięki temu tacy ludzie uchronią nas od wielu kosztownych pomyłek przy doborze materiałów i ekipy remontowej.
Wybór dekoratora wnętrz to zero stresu.

Nawiązując do tematu oszczędności – dobry projektant wnętrz ma dostęp do wszystkich najlepszych mebli, dywanów, tkanin, wykonawców i dostawców. Dzięki takiej organizacji nie płacimy za wszystko podwójnie – dostajemy jeden rozrachunek – płacimy i jesteśmy zadowoleni. Dekoratorzy wnętrz dzięki swojej szerokiej strukturze kontaktów i znajomości mogą wynegocjować solidne rabaty za poszczególne materiały. Wielu z nas może i ma jakieś swoje wyobrażenia na temat mebli czy koloru ścian jednak zanim znajdziemy ten właściwy dla nas mijają dni, tygodnie a nawet miesiące.

Podsumowując całość korzystanie z usług dekoratora wnętrz to czysta przyjemność, minimum stresu i gwarancja zadowolenia z otrzymanego efektu końcowego.

dekorator

 

Źródła: Grafika Google, dekoracjawnetrz.net


Jaroslaw Wejda