Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Szlifierka mimośrodowa Black & Decker KA191EK

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Black & Decker KA191EK
 
Producent: Black & Decker
 
Klasyfikacja: szlifierki mimośrodowe
 
Specyfikacja: Moc pobierana 480 W Napięcie zasilania 230 V Prędkość Regulowana Prędkość bez obciążenia 4000-12000 obr./min Działanie mimośrodowe 2.5 mm Średnica ruchu obrotowego 5 mm Wielkość stopy 125 mm Funkcja szlifowania Losowy ruch okrężny Długość przewodu zasilającego 3 m
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
5 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość, ergonomiczna konstrukcja, atrakcyjna cena

Minusy


brak


Szlifierka mimośrodowa Black & Decker KA191EK wyposażona została w dosyć mocny silnik 480 W zasilany standardowym napięciem elektrycznym 230 V. Narzędzie posiada możliwość regulacji prędkości obrotowej, która to z kolei mieści się w przedziale od 4000 do 12000 obrotów na minutę. Jak już wyżej wspomniałem nie jest to standardowa szlifierka. Rozwiązanie mimośrodowe przeznaczone jest do zgrubnego […]

0
Opublikowany 19 lipca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest urządzenie, które świetnie sprawdzi się podczas skomplikowanych prac szlifierskich. Mowa tu mianowicie o szlifierce mimośrodowej marki Black & Decker. Model KA191EK został zaprojektowany z najwyższą dbałością o detale przy użyciu najnowszych technologii. O tym, jakich technologii użyto i czym jeszcze cechuje się opisywany produkt dowiecie się z tej recenzji. Zaczynajmy!
 

1958194_KA191EK_2

Szlifierka mimośrodowa Black & Decker KA191EK wyposażona została w dosyć mocny silnik 480 W zasilany standardowym napięciem elektrycznym 230 V. Narzędzie posiada możliwość regulacji prędkości obrotowej, która to z kolei mieści się w przedziale od 4000 do 12000 obrotów na minutę. Jak już wyżej wspomniałem nie jest to standardowa szlifierka. Rozwiązanie mimośrodowe przeznaczone jest do zgrubnego i precyzyjnego szlifowania powierzchni płaskich i lekko zakrzywionych. W tym modelu działanie mimośrodowe wynosi 2,5 milimetra.

Przy użyciu szlifierki mimośrodowej Black & Decker KA191EK możemy obrabiać takie materiały jak drewno, metale czy materiały PVC. Szlifowana powierzchnia każdego z materiałów zostaje wykończona na bardzo wysoką jakość.

black-decker-szlifierka-mimosrodowa-480-w-ka191ek_0_bZajmijmy się teraz aspektami praktyczno – technicznymi opisywanego narzędzia. Na początek wyposażenie standardowe. Po rozpakowaniu pudła oprócz samej szlifierki znajdziemy w nim także praktyczny kuferek do przenoszenia urządzenia, trzy arkusze papieru ściernego (odpowiednio 40, 120, 240) oraz worek na pył pozwalający zachowanie czystego pola pracy. Warto w tym miejscu pochwalić producenta, że zdecydował się on umieścić worek w wyposażeniu standardowym, a nie jak konkurencyjne marki jako dodatkowo płatne akcesorium. Kolejnym atutem urządzenia Black & Decker KA191EK jest mocowanie papierów ściernym przy pomocy rzepu. Tego typu rozwiązanie jest zarazem dziecinnie proste i doskonale przemyślane – mamy w ten sposób szybki dostęp do łatwej wymiany akcesoriów.

Na koniec powrócę jeszcze do usprawnień i rozwiązań wykorzystanych w narzędziu wpływających na bezpieczeństwo pracy. Produkt wyposażony został w miękki uchwyt z zintegrowanym włącznikiem pozwalający nie tylko na pewny chwyt narzędzia podczas szlifowania, ale również zapobiegający przypadkowemu uruchomieniu urządzenia. Zamontowany przewód zasilający o długości 3 metrów pozwala na komfortową pracę bez konieczności używania dodatkowych przedłużaczy. Oprócz tego szlifierka mimośrodowa Black & Decker KA191EK posiada hamulec pozwalający na zatrzymanie pracy narzędzia w dowolnym momencie.

 
Szlifierka mimośrodowa Black & Decker KA191EK to produkt szczególnie ceniony za wydajność i łatwość użytkowania. Sama konstrukcja urządzenia jest bardzo ergonomiczna i praca nim sprawia wiele przyjemności. Sama cena świetnie wpisuje się w stosunek jakość/cena i wynosi niespełna 300 złotych. W rezultacie otrzymujemy doskonale wykonane urządzenie o dobrych parametrach w atrakcyjnej cenie. Słowem – czego chcieć więcej? Ocena ogólna – szóstka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Źródła: Grafika Google, Black & Decker.

Zdjęcia

1955664_KA191EK_1
KA191EK opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

 zobacz filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

  

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)