2
Opublikowany 6 sierpnia 2014 autor Jaroslaw Wejda w Inspiracje
 
 

Dziwne czy ciekawe? Wariackie nowinki architektoniczne


Dzisiejszy wpis poświęcony będzie nowinkom architektonicznym z zakresu wystroju wnętrz, mogącym budzić pewne kontrowersje. Na pierwszy rzut oka pomysły wydają się dziwne, jednak w miarę wgłębiania się w “co autor miał na myśli” i ich samą funkcjonalność z czasem zaczynają budzić nasz podziw. Przedstawiam Wam kilka intrygujących pomysłów na nowoczesne wnętrze!
 

Na pierwszym planie – dom bez schodów. Czy takie rozwiązanie ma sens? Jeśli bez schodów to co zamiast nich? Pewien ciekawy designer wymyślił, że jako łącznik kondygnacji zastosuje… ślizgawkę! Metalowy, zakręcony tunel na środku salonu może budzić kontrowersje, nieprawdaż? Jak się jednak okazuje tego typu pomysł zdążył już przyjąć się jako jeden z trendów nowoczesnego designu wnętrz. Tunel oświetlony w nocy nadaje wnętrzu ekstrawagancji, doskonale współgra z metalowymi i kontrastuje ze szklanymi elementami wyposażenia mieszkania. Ponadto sprawia, że przemieszczanie się z wyższej kondygnacji do niższej jest bardzo szybkie i bardzo efektowne. Ja jednak swoim krytycznym okiem doszukałem się co najmniej dwóch wad takowego pomysłu. Po pierwsze przemieszczanie się w nocy – na tak zwanego “śpiocha” do toalety. Nie muszę nikomu tłumaczyć jak to będzie wyglądało i jakie będą skutki takiej nocnej “podróży”. Jedno jest pewne – sen tej nocy już nam nie grozi. Drugi defekt to powrót po ślizgawce na górę. Ze schodów chyba jednak nie da się tak łatwo zrezygnować.

Pomysł numer dwa – hamak w jadalni. Hamak zamiast krzeseł. Stół na linkach (łańcuchach) uwieszony jak żyrandol. O tym właśnie marzyłem! Mówiąc całkiem poważnie huśtawka w takim miejscu być może nie spełni w stu procentach funkcji jadalnianej, ale za to da nam masę zabawy i relaksu zarówno podczas porannego śniadania czy odpoczynku po pracy, jak również w przypadku odwiedzin znajomych. Pełen chillout!

 

 

W

isienka na torcie – akwarium w sypialni! I co w tym dziwnego? Akwarium rzecz normalna. A co jeśli to akwarium nietypowe umieszczone u wezgłowia łóżka? Ten pomysł podoba mi się zdecydowanie najbardziej z trzech dzisiaj zaprezentowanych. Zasypiasz i marzysz. Śnisz o wyprawach w ciepłe kraje, kąpielach w oceanie, zwiedzaniu rafy koralowej. Budzisz się i Twój sen jest rzeczywistością. Przed oczami pływają różnokolorowe ryby w krystalicznie czystej wodzie. Swoją drogą zastanawiam się na jakiej wysokości inżynierowie z Acrylic Tank Manufacturing, którzy stworzyli ów pływający zagłówek, go umieścili, bo jeżeli przypadkowo uderzając głową wstając z łóżka rozbilibyśmy szklaną powierzchnię konsekwencje byłyby opłakane. Niemniej jednak pomysł jest bardzo interesujący. Ciekawe ile to cudeńko może kosztować.

 
A jak Wam podobają się takie designerskie arcydzieła? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!
 

Źródła: Grafika Google.


Jaroslaw Wejda