2
Opublikowany 30 czerwca 2009 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Czerwiec 2009 izolacja podłogi
Z początkiem czerwca 2009,pełną parą wziąłem się za układanie styropianu pod wylewkę.

Przed styropianem Oczywiście wykonaliśmy warstwę izolacyjną z dysperbitu (co to ? Dysperbit jest gęstopłynną masą koloru brunatnego. Stanowi wodną dyspersję asfaltów ponaftowych modyfikowanych kauczukiem syntetycznym, z dodatkiem środków emulgujących, inhibitorów korozji oraz substancji obniżających temperaturę krzepnięcia wody.) Wymalowaliśmy beton dwiema warstwami, następnie wykonaliśmy warstwę izolacyjną z papy którą kleiliśmy na gorąco za pomocą palnika i bytli gazowej. Było trochę z tym zabawy, ale uporaliśmy się bardzo szybko.

Taką warstwę izolacyjną wykonywaliśmy tylko na parterze. Na pepę gruba folia budowlana, a następnie styropian dwie warstwy po 5 cm, a na poddaszy jedna warstwa 5 cm.Po zakończeniu zabawy ze styropianem wkroczyli hydraulicy od ogrzewania podłogowego by rozłożyć na korytarzach, specjalna mate srebrną oraz rurki przez które będzie przepływać ciepła wode podgrzewając nam posadzkę.
Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe,w łazienkach, na korytarzy, holu, wiatrołapie, oraz kuchni, wszędzie tam gdzie mamy gresy (będziemy mieć) :-).

Więcej zdjęć w galerii czerwiec 2009

Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl