W domach drewnianych człowiek mieszkał przez setki lat. W pewnym momencie zostały wyparte przez budynki murowe. Z drewna budowano jedynie domki letniskowe. Po latach marginalizowania, spychania na bok, domy drewniane odzyskały należne im miejsce. Wiele osób twierdzi, że moda na domy drewniane to wynik zainteresowania ludowością, mieszkaniem na przedmieściach, tęsknoty za ciszą i spokojem natury. Domy drewniane stały się popularne, ponieważ coraz lepsze technologie pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
–Coraz więcej zwolenników
Domy drewniane zazwyczaj kojarzą się ze skansenem, Podhalem i Kaszubami. Obecnie, kiedy zapanowała moda na wszystko, co naturalne, domy drewniane wróciły z wielką pompą. Użytkownicy doceniają je ze względu na cudowny mikroklimat i wygodę. Nowoczesne technologie zapewniają maksymalny komfort użytkowania.
Dom z fabryki
Standardowy plac budowy to nic pięknego – mnóstwo brudu, kurzu i hałasu. Budowa domu może wyglądać inaczej dzięki elementom przygotowanym w fabryce i jedynie montowanym na placu budowy. Domy drewniane szkieletowe powstają w fabryce. Drewno do ich budowy jest suszone komorowo oraz czterostronnie strugane. Takie działania zapewniają odpowiednią gładkość ochronę przed owadami i ogniem. Montaż jest szybki i stosunkowo niedrogi. Plac budowy pozostaje czysty. Czas budowy to około 3 miesięcy, czyli o wiele krócej niż w przypadku domu tradycyjnego.
Domy drewniane -warte rozważenia
Domy drewniane cechuje lekka konstrukcja, użycie naturalnego materiału i doskonała zdolność samoregulacji wilgotności powietrza. Są to domy sprzyjające zdrowiu, ekologiczne i ekonomiczne – ich budowa kosztuje mniej niż w przypadku domów murowanych. Zapewniają świetną izolację termiczną – jest w ich przyjemnie chłodno latem i ciepło w zimie. Charakteryzują się również się d optymalną wilgotnością, emitują mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Domy drewniane to świetny wybór dla alergików i osób oszczędnych.
Wśród zieleni
Dom drewniany to ładny budynek, który pięknie wygląda na tle zieleni i uroczego ogrodu. Drewniana elewacja jest modna. Budownictwo drewniane spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, które są tak samo rygorystyczne, jak w przypadku domów murowanych
Dom parterowy i piętrowy
Domy drewniane to propozycja dla ludzi, którzy cenią tradycję, nowoczeność i funkcjonalność. W technologii szkieletowej można wybudować dom drewniany w parterowy, piętrowy i z poddaszem – dla każdego dom, o jakim marzy jakiego potrzebuje dla siebie i rodziny. Tego typu budynki cechuje niepowtarzalny klimat i zdrowe powietrze. Konstrukcja domów drewnianych szkieletowych jest łatwa w przebudowie. Oznacza to, że w każdej chwili można dostawić kolejne pomieszczenia nawet po wielu latach po budowie, np.: pokój dla dziecka, czy piętro, które będzie wynajmowane turystom.
Zdrowy mikroklimat
Największą zaletą domów drewnianych jest ich ekologiczność i specyficzny, zdrowy mikroklimat, Można je dowolnie urządzić, co ucieszy miłośników nowoczesnych wnętrz, jak i osób gustujących w aranżacjach klasycznych. Tradycyjny materiał budowalny, jakim jest drewno i nowoczesna forma bryły tworzą idealny duet. Są to domy, które potrafią przetrwać pokolenia i co najważniejsze bardzo komfortowe. Ludzie wybierają je coraz częściej jako domy całoroczne.
Domy drewniane to połączenie tradycji i nowoczesności. Zapewniają niepowtarzalny klimat i „zapach lasu”, a przy tym komfortem cieplnym przebijają budynki murowane. Każde biuro projektowe ma swojej ofercie domy z drewna w wersji parterowej, jaki i z poddaszem oraz domy piętrowe przeznaczone dla dużej rodziny. Już projekt takiego domu jest tańszy niż budynku murowanego.
W domach drewnianych człowiek mieszkał przez setki lat. W pewnym momencie zostały wyparte przez budynki murowe. Z drewna budowano jedynie domki letniskowe. Po latach marginalizowania, spychania na bok, domy drewniane odzyskały należne im miejsce.