Wyposażenie magazynu czy zakładu produkcyjnego musi być dobrze przemyślane. Każdy element powinien poprawiać funkcjonalność miejsca pracy. Do takich praktycznych elementów należą kurtyny paskowe PCV. Od wielu lat sprawdzają się w magazynach, warsztatach, chłodniach i zakładach produkcyjnych różnych branż. Są elastyczne i wytrzymałe, a ponadto ułatwiają efektywne zarządzanie przestrzenią. Podpowiadamy zatem, jak wykorzystać kurtyny paskowe w swoim zakładzie produkcyjnym.
Kurtyny paskowe PCV – dlaczego warto je montować?
Wykonane z miękkiej folii PCV (polichlorku winylu) kurtyny PCV służą do oddzielania przestrzeni. Zapewniają przy tym jednak dobrą widoczność, gdyż są przezroczyste (dostępne są jednak również białe paski). Wysokiej jakości kurtyny PCV znajdziesz tutaj: elgracool.pl.
Do najważniejszych zalet montowania takich kutyn należą:
-
Izolacja termiczna – kurtyny paskowe PCV doskonale izolują oddzielone pomieszczenia. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej temperatury na przykład w chłodni. W niektórych miejscach zapobiegają natomiast utracie ciepłego powietrza. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przechowywane są produkty wrażliwe na wysokie temperatury lub takie, które szybko się psują. Kurtyny wykorzystywane są również, aby podnieść komfort pracy, na przykład wtedy, gdy zatrzymują ciepło we wnętrzu zimą.
-
Organizacja przestrzeni – kurtyny paskowe pozwalają podzielić przestrzeń na strefy. Jest to szczególnie przydatne na dużych halach, gdzie odbywają się różne etapy procesu produkcyjnego, ale też w magazynach. Można w ten sposób wydzielić strefę produkcji, magazynowania, pakowania, ale też biuro czy pomieszczenie socjalne.
-
Izolacja akustyczna – kurtyny foliowe świetnie tłumią hałas, co poprawia komfort pracy. Warto oddzielić w ten sposób strefę, w której pracują głośne maszyny.
-
Ochrona przed kurzem i pyłem – kurtyny antystatyczne to mechaniczna bariera, zapobiegająca wnikaniu kurzu do wnętrza pomieszczenia. Montaż kurtyn paskowych ułatwia więc utrzymanie czystości w miejscu pracy, chroni przygotowywane produkty przed zanieczyszczeniem.
-
Bezpieczeństwo – kurtyna paskowa PCV może posłużyć do wydzielenia strefy niebezpiecznej. Na przykład takiej, w której pracują maszyny wymagającej wykwalifikowanej obsługi. Taka mechaniczna bariera chroni przed wtargnięciem niepowołanych osób. Ponadto chroni pracowników przed potencjalnym wypadkiem, gdyż skutecznie odradza niebezpieczne strefy od pozostałej części zakładu czy magazynu.
-
Wytrzymałość – folia PCV, z której są wykonane kurtyny, jest niezwykle wytrzymała. Nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na niekorzystne warunki (ujemne temperatury). Ponadto są wykonane z materiałów niepalnych, elektrostatyczne i odporne na działanie promieni UV. Można z nich bezpiecznie korzystać, niezależnie od branży czy gałęzi przemysłu.
Jak wygląda montaż kurtyn paskowych PCV?
Kurtyny plastikowe słyną z łatwego montażu. Wymiana zniszczonych części jest ekonomiczna i łatwa, dlatego cieszą się taką popularnością wśród właścicieli zakładów produkcyjnych, chłodni czy magazynów.
Do zamontowania kurtyny paskowej niezbędne są takie elementy jak:
-
Folia PCV
-
Wieszaki grzebieniowe do mocowania kurtyn paskowych
-
Płytki mocujące
Oczywiście musisz wiedzieć, ile folii potrzebujesz. Jeśli masz wątpliwości w tej kwestii, to koniecznie skorzystaj z dostępnego na stronie internetowej kalkulatora kurtyn PCV. Dzięki temu upewnisz się, ile potrzebujesz folii, ale także akcesoriów do kurtyny paskowej.
Montaż folii nie jest skomplikowany. Niemniej przed rozpoczęciem czynności z tym związanych należy zapoznać się z instrukcją producenta kurtyny PCV.