Wyspanie się jest konieczne do sprawnego i kreatywnego funkcjonowania w trakcie dnia. Zdrowy sen jest możliwy na wygodnym łóżku, które spełnia oczekiwania użytkowników, a jednocześnie zdobi sypialny pokój. Łóżka kontynentalne to znakomite rozwiązanie dla ludzi poszukujących wygodny. Znane są również jako boxspring, Zdobywają coraz większą popularność wśród osób poszukujących wygody i elegancji w swoich sypialniach. Ich charakterystyczna budowa oraz wyjątkowy komfort sprawia, że interesują się nimi klienci indywidualni oraz właściciele hoteli, pensjonatów, czy domków letniskowych.
Części łóżka kontynentalnego
Łóżka kontynentalne, znane również jako boxspring, zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Składają się z trzech warstw: podstawy, materaca i topera, co gwarantuje wyjątkowy komfort snu, a dodatkowo zapewnia estetyczny wygląd. Wybór odpowiedniego łóżka jest kluczowy dla jakości naszego snu, a co za tym idzie – zdrowia i samopoczucia i radości z każdego dnia. Podstawa wykonana jest zazwyczaj z drewnianej ram i sprężyn bonellowych lub kieszeniowych. Stanowi solidne i elastyczne podparcie dla pozostałych warstw oraz dla naszych pleców. Wymienione rodzaje sprężyn gwarantują sen bez bólu kręgosłupa i kończyn. Materac jest środkową warstwą łóżka i jest wykonany z tak dobrych materiałów, jak: sprężyny kieszeniowe, pianka termoelastyczna czy lateks. Topper to najwyższa warstwa, która dopasowuje się do kształtów ciała, zapewniając miękkość i wygodę.
Dlaczego warto kupić łóżko kontynentalne?
Rynek oferuje bogaty asortyment łóżek, wśród których bez wątpienia wyróżniają się łóżka kontynentalne. Nie chodzi jedynie o wygląd, ale przede wszystkim o całą masę zalet. Omawiany rodzaj łóżek zapewnia wyjątkowy komfort snu, wspaniałe wsparcie dla kręgosłupa i miękkość. Łóżka kontynentalne są eleganckie, wręcz luksusowe, dostępne w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Wysoka konstrukcja łóżka nadaje sypialni prestiżowy wygląd. Stabilna konstrukcja i najwyższa jakość sprężyn dają pewność trwałości i użytkowania mebla przez długie lata. Łóżko kontynentalne to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się problemami z plecami. Wielowarstwowa konstrukcja zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała i utrzymanie naturalnej krzywizny kręgosłupa. Toppery są wymienne, co ułatwia utrzymanie czystości łóżka. Dobra wentylacja, wynikająca z wysokości łóżka, zapobiega gromadzeniu się wilgoci i alergenów.
Minusy łóżka kontynentalnego
Nawet najlepszy i ceniony przez większość klientów produkt, ma swoje wady. Według użytkowników wadą tego rodzaju łóżka jest jego cena (jest znacznie droższe niż tradycyjne) i spora waga, która utrudnia transport łóżka w razie przeprowadzki. Ze względu na swój rozmiar łóżko kontynentalne nie nadaje się do małych pomieszczeń i ogranicza dostępność przestrzeni w pokoju. Mebel należy regularnie czyścić i przewietrzać wszystkie warstwy, aby zapewnić użytkownikom higienę snu.
Łóżko idealne dla osób z niepełnosprawnościami
Łóżko kontynentalne to znakomity wybór dla osoby z niepełnosprawnością. Rynek proponuje także modele z regulacją elektryczną za pomocą pilota, co zapewnia większe poczucie komfortu. Regulacja umożliwiają dostosowanie nachylenia oparcia oraz podnóżka do indywidualnych potrzeb. Jest to bardzo pomocne dla osób z niepełnosprawnościami i dla ich opiekunów. Możliwość regulacji doceniają także ludzie z problemami zdrowotnymi, takimi jak ból pleców, problemy z krążeniem czy chorobami układu oddechowego. Regulacja umożliwia wygodne czytanie, czy oglądanie telewizji.
Producenci oferują także łóżka kontynentalne z funkcją masażu, które zapewniają maksymalny relaks, poprawiają krążenie i redukują stres. Takie łóżka są polecane dla osób prowadzących intensywny tryb życia, sportowców oraz osób z napięciami mięśniowymi. Normą jest, że łóżka są wyposażone w pojemnik na pościel.