0
Opublikowany 23 kwietnia 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Narzędzia warsztatowe dla warsztatów samochodowych

narzędzia warsztatowe
narzędzia warsztatowe

Porządne narzędzia są niezbędne zarówno w warsztatach samochodowych, jaki również we wszelkiego typu warsztatach profesjonalnych czy przydomowych garażach. To właśnie dzięki odpowiednim narzędziom i urządzeniom możemy wykonać szereg prac, na przykład naprawę samochodu.

Ofert, w których znajdziemy podnośniki samochodowe, klucze pneumatyczne, szlifierki, smarownice nie brakuje. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju sprzętu szukamy, warto postawić na współpracę z firmą, która na rynku działa od lat i proponuje narzędzia najwyższej jakości, jedną z nich jej hurtownia Mbmeganarzedzia.

Urządzenia i narzędzia najwyższej jakości

Oferta wspomnianej powyżej hurtowni jest bardzo szeroka. Mbmeganarzedzia proponuje zarówno wyposażenie do warsztatu samochodowego, jak również sprzęt do zakładów wulkanizacyjnych czy wszelkiego typu narzędzia przydatne w każdym przydomowym garażu samochodowym.

1. Warsztat samochodowy i wulkanizacyjny

Na jakość oraz szybkość prac wykonywanych w warsztacie samochodowym wpływ ma wyposażenie, jakim dysponują mechanicy. Odpowiednie narzędzia umożliwią sprawną lokalizację usterki lub awarii, naprawę układu zawieszenia, układu hamulcowego, wymianę kół i szereg innych prac.

Wśród sprzętu niezbędnego w warsztatach samochodowych wymienić możemy:

 • Podnośniki samochodowe – w zależności od potrzeb można zdecydować się na inny rodzaj podnośnika. Dostępne są podnośniki nożycowe podprogowe lub najazdowe, podnośniki płytowe, podnośniki punktowe, podnośniki dwu- lub czterokolumnowe i inne.
 • Wśród narzędzi warsztatowych wymienić również należy spawarki do plastiku, które umożliwią sprawną naprawę plastikowych elementów pojazdu
 • Warsztatowe narzędzia diagnostyczne, które będą pomocne przy określeniu usterki to kolejne elementy wyposażenia, którym powinien dysponować każdy mechanik.  Mowa tutaj między innymi o testerach ciśnienia oleju czy zestawach do wtryskiwaczy.
 • Klucze warsztatowe, na przykład klucze dynamometryczne oraz klucze ręczne o różnej wielkości.
 • Ściągacze do łożysk i sworzni.
 • W warsztatach samochodowych przydadzą się również pompy do paliwa i pompy do oleju.

2. Warsztaty amatorskie i profesjonalne

Zarówno w pełni profesjonalnym warsztacie świadczącym różnego typu usługi,  jak i w przydomowym garażu  niezbędne są odpowiednie narzędzie. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością wymienić możemy :

 • Szlifierki kątowe.
 • Pilarki, jak również akcesoria do pilarek, między innymi prowadnice i łańcuchy.
 • Uchwyty wiertarskie, w tym uchwyty samozaciskowe.
 • Wszelkiego typu klucze, na przykład klucze pneumatyczne, nasadowe czy dynamometryczne.
 • Koniecznie trzeba tutaj wspomnieć o narzędziach ręcznych, takich jak szczypce, śrubokręty, suwmiarki.
 • Przydatne też okażą się akcesoria do spawania, części do kosy spalinowej, tarcze diamentowe, tarcze do cięcia drewna i wiele innych.

W omawianej hurtowni MB narzędzia zakupić może różnego typu elektronarzędzia, jak również narzędzia ręczne. W razie problemów z wyborem fachowcy służą pomocą i radą.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe