Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Kosiarka do trawy Black & Decker EMAX 42I

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Black & Decker EMAX42I
 
Producent: Black & Decker
 
Klasyfikacja: kosiarki
 
Specyfikacja: szerokość koszenia - 42 cm, zasilanie elektryczne, moc - 1800 W
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


komfortowa praca, ergonomiczna konstrukcja, dobry stosunek jakości do ceny

Minusy


brak


Kosiarka do trawy Black & Decker EMAX42I charakteryzuje się niezwykle zwartą i ergonomiczną konstrukcją. Użyte materiały do jej produkcji mogłyby jednak być odrobinę bardziej spasowane. Do samej wydajności i komfortu pracy kosiarki nie możemy się przyczepić. Odpowiada za nią mocny silnik 1800 W. Maszyna kosi trawnik przy użyciu rotacyjnego, metalowego ostrza wykonanego w całości ze […]

0
Opublikowany 23 września 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest kosiarka do trawy renomowanej marki narzędzi i urządzeń do domu i ogrodu Black & Decker. Model, jaki trafił na nasz redakcyjny warsztat to EMAX42I. Szereg zastosowanych w nim funkcji sprawia, że z pozoru proste urządzenie nabiera zupełnie nowych możliwości. Jakich? Tego dowiecie się z tego wpisu. Zaczynajmy!
 

black and decker emax kosiarka opinieKosiarka do trawy Black & Decker EMAX42I charakteryzuje się niezwykle zwartą i ergonomiczną konstrukcją. Użyte materiały do jej produkcji mogłyby jednak być odrobinę bardziej spasowane. Do samej wydajności i komfortu pracy kosiarki nie możemy się przyczepić. Odpowiada za nią mocny silnik 1800 W. Maszyna kosi trawnik przy użyciu rotacyjnego, metalowego ostrza wykonanego w całości ze stali nierdzewnej. Kosiarka zasilana jest standardowym napięciem elektrycznym 230 V. Nie jest to może wygodne rozwiązanie, jednak dzięki zastosowanej technologii Intelli-Cable Management mamy możliwość bezproblemowego operowania przewodem zasilającym podczas pracy urządzenia.

Z innych bardziej istotnych udogodnień zastosowanych w kosiarce Black & Decker EMAX 42I wymienić możemy między innymi funkcję Compact&Go oraz EdgeMax. Pierwsza z nich odpowiada za zebranie w zbiorniku o 30% więcej trawy i umożliwia jego łatwiejsze opróżnianie. Druga zapewnia doskonałą jakość cięcia każdego źdźbła trawy. Wspomniany wyżej zbiornik na trawę cechuje się optymalną pojemnością 50 litrów. Jest to rozwiązanie sztywne, wyposażone we wziernik ukazujący stan jego napełnienia. Warto powiedzieć również kilka słów na temat samego koszenia i operowania kosiarką. Produkt EMAX42I doskonale się prowadzi, starannie wykonując swoją pracę. Wykorzystany w nim napęd E-Drive pozwala na bardzo wydajne cięcie z wysokim momentem obrotowym nawet w przypadku wysokiej czy wilgotnej trawy. Co do regulacji koszenia, odpowiada za nią funkcja “Soft Touch”. Pokrótce można ją opisać jako ustawianie wysokości koszenia przy użyciu jednego ruchu dźwigni. Samych trybów wysokości mamy aż sześć – odpowiednio od 2 do 7 centymetrów.

black and decker emax kosiarka elektrycznaWarto pochwalić producenta za ergonomię wykonania kosiarki. Przyczynił się do tego dzięki wbudowanej, łatwo składanej i wygiętej rękojeści służącej nie tylko do wygodnego przestawiania i przenoszenia kosiarki, ale również pozwalającej na bezproblemowe uchwycenie kosiarki w każdej pozycji i jej łatwe przechowywanie. Należy go również pochwalić za samą niskoprofilowaną budowę urządzenia. Dzięki temu koszenie nawet pod najbardziej rozłożystymi krzewami, ławkami czy huśtawkami staje się dziecinnie proste.

 
Kosiarka Black & Decker EMAX42I to produkt niezwykle wydajny o zwartej, ergonomicznej konstrukcji. Praca nią należy do łatwych i przyjemnych, zaś osiągi zawstydzą niejedną kosiarkę spalinową. Zasięg przewodu elektrycznego wynosi 16 metrów – warto jest więc zaopatrzyć się w przedłużacz w przypadku koszenia większych powierzchni. Co do ceny opisywanego modelu wynosi ona odpowiednio 579 złotych – jest więc ustabilizowana na całkiem korzystnym poziomie. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

jaką kosiarkę elektryczną kupić

kosiarka elektryczna

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

 zobacz teżfilmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Źródła: GrafikaGoogle, materiały producenta.

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)