0
Opublikowany 16 lutego 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Podtynkowa czy natynkowa – które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twojej łazienceUrządzając łazienkę lub wykonując remont, zależy nam na tym, by każdy element idealnie współgrał z pozostałymi, aby łazienka była estetyczna, funkcjonalna, a wyposażenie niezawodne. W przypadku takich elementów, jak armatura, dodatkową, niezwykle ważną kwestią jest łatwość utrzymania w czystości.

Pierwszy wybór, którego musimy dokonać, to decyzja, czy montujemy armaturę podtynkową czy natynkową. Tę decyzję najlepiej podjąć jeszcze na etapie projektowania łazienki, gdyż montaż baterii podtynkowych wymaga odpowiedniego poprowadzenia instalacji wodnej. Marka Kludi w swojej ofercie posiada obie wersje armatury i jest jednym z wiodących producentów baterii łazienkowych na rynku.

Wersja podtynkowa czy natynkowa? 

Wśród produktów Kludi w wersji podtynkowej i natynkowej znajdziemy zarówno baterie umywalkowe, jak i nawannowe oraz prysznicowe, czy nawet całe komplety do natrysku. Baterie podtynkowe polecane są przede wszystkim do wnętrz urządzanych w stylu minimalistycznym, gdzie nadmiar detali jest niewskazany i może zakłócić harmonię aranżacji. Opcja, w której wszystkie instalacje schowane są w ścianie, a widoczna pozostaje jedynie bateria (wylewka, dźwignia lub pokrętła) oraz np. deszczownica podkreśli nowoczesny wystrój wnętrza i doda szyku strefie prysznicowej. Montaż armatury podtynkowej jest możliwy także w już urządzonych łazienkach, jednak wiąże się z wykuwaniem specjalnych bruzd w ścianach, w których poprowadzona zostanie instalacja. Jednym ze sposobów na uniknięcie związanych z tym trudności jest budowa przedścianki gipsowo-kartonowej, która wprawdzie w niewielkim stopniu zmniejszy metraż pomieszczenia, ale za to pozwoli łatwo wykonać wszystkie niezbędne prace montażowe. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, by szybko odmienić wygląd łazienki, baterie natynkowe sprawdzą się najlepiej. Ich instalacja nie wymaga specjalistycznej wiedzy i najczęściej można przeprowadzić ją samodzielnie, bez pomocy hydraulika.

 

 

Fot. Aranżacje z wykorzystaniem baterii podtynkowych marki Kludi

 

Elegancja i nowoczesność 

Wpisywanie się w najnowsze trendy wnętrzarskie oraz elegancki wygląd to nie jedyne zalety baterii Kludi. Producent jest prawdziwym liderem w zakresie nowoczesnego designu, co potwierdzają liczne branżowe nagrody i wyróżnienia. Kludi może się poszczycić ponad dwudziestoma międzynarodowymi nagrodami za design. W 2015 roku firma otrzymała prestiżowy tytuł PLUS X Award dla najbardziej innowacyjnej marki. Wyjątkowa estetyka, funkcjonalność i trwałość baterii Kludi były doceniane wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie łazienka jest pomieszczeniem, które nie tylko ma dobrze spełniać swoją funkcję, ale także być przestrzenią relaksu, miejscem, w którym odpoczywamy, wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne, regenerujemy siły. Aspekt wizualny stał się więc tak samo ważny, jak użytkowość wyposażenia. Armatura Kludi, zarówno w wersji podtynkowej, jak i natynkowej, doskonale wpisuje się w te trendy.

 

Armatura w dobrym stylu 

W ofercie Kludi znajdziemy baterie łazienkowe dostosowane do różnorodnej stylistyki wnętrz: rustykalnej, purystycznej, nowoczesnej, klasycznej. Nowością są kolekcje w stylu soft puryzm czy stylu organicznym. Pozwala to łatwo znaleźć produkty wpisujące się w wybrane motywy aranżacji, a jednocześnie świetnie spełniające swoją funkcję. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz zastosowaniu najwyższej klasy materiałów bateria Kludi to inwestycja na lata, która będzie działać bezawaryjnie nawet przy intensywnym użytkowaniu.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe