Sztuka na Bali jest wszędzie. Choć w ich języku nie istnieje słowo artysta, bo jest nim każdy człowiek, który potrafi wykonać coś pięknego, to sztuka jest częścią życia mieszkańców wysp. Jest ściśle spleciona z kulturą i naturą. Turyści dostrzegają związek sztuki, natury i tradycji na każdym kroku -odwiedzając liczne świątynie, oglądając pokazy tańca, patrząc na kolorowe stroje czy chodząc po artyzmu miejscowościach, np.: Ubud. Klimat Bali można przenieść do wnętrz. Nie zastąpi to słońca i balijskich widoków, ale ukoi nerwy i doda życiu werwy.
Kolory łazience w stylu Bali
Projekt wnętrza balijskiego dobrze dostosować kolorystycznie do funkcji, jaką ma pełnić pomieszczenie. Kuchnia lub salon w stylu Bali mogą być kolorowe i pełne życia. w sypialni lepiej postawić na stonowaną paletę barw, która będzie sprzyjała odpoczynkowi. W łazience dominują— błękity, które przywodzą na myśl niebo i morze.
Meble a wnętrza w stylu Bali, czyli dobrze wyposażone wnętrze w stylu balijskim
Meble w stylu balijskim są często wykonane z drewna egzotycznego, takiego jak tek, rattan czy bambus. Charakteryzują się delikatnymi zdobieniami, ręcznie wykonanymi detalami i naturalnym wykończeniem. W salonie w stylu Bali warto postawić na lekkie, przewiewne meble, a przestrzeń zyska lekkości i otwartości. Najlepiej prezentują się niskie stoły do salonu, pufy, poduszki i dywany delikatnymi ornamentami. Egzotyczny klimat podkreślają sofy lub kanapy na wysokich nóżkach, ponieważ dają wrażenie lekkości, Dominują jasne kolory mebli i przyjemne w dotyku tkaniny.
Sypialnia w stylu bali
Styl balijski to miejsce nie tylko egzotyczne, ale i przytulne. Tropikalny styl wnętrza balijskiego to dobry pomysł na urządzenie sypialni. Tutaj dobrze zdecydować się na drewniane meble, np.: łóżka na wysokich nóżkach. Znakomitym pomysłem są fotele plecione z rattanu lub wikliny. Takie meble zapewniają pełny relaks i wypoczynek.
Dodatki do wnętrza w stylu balijskim
Tekstylia odgrywają kluczową rolę w dopinaniu aranżacji wnętrza w stylu balijskim. Miękkie poduszki, lekkie zasłony i delikatne pledy mogą być ozdobione tradycyjnymi wzorami, np.: batik. Ręcznie wykonane tkaniny o intensywnych kolorach i etnicznych motywach podkreślą autentyczność wystroju w klimacie tej urokliwej wyspy. Tworzą jednocześnie przytulne i ciepłe wnętrze. Tekstyliami dekoruje się kanapy, krzesła, narożniki lub stoły, komody i witryny.
Wnętrze w stylu Bali — rękodzieła i balijskie dodatki
W stylu balijskim ważną rolę odgrywa również sztuka. Jak wcześnie wspomniałam łączy się ona z przyrodą i jest swoistą filozofia życia wyspiarzy. Tradycyjne rzeźby, maski, malowidła i rękodzieło balijskie mogą stać się unikalnymi elementami dekoracyjnymi w salonie. Dlatego tak ważne jest, aby przywieść sobie takie pamiątki z wycieczki na Bali. Warto również postawić na rośliny doniczkowe, które dodadzą wnętrzu świeżości i naturalnego uroku. Architektura balijska to swojego rodzaju rękodzieło, dlatego mile widziane jest zdobienie skosów, poddaszy, kolumn lub wnęk. Dzięki temu mieszkanie zyskuje swój urok — jest niepowtarzalne, niezwykłe i estetyczne.
Roślinność w stylu balijskim — styl Bali w łazience, salonie, kuchni i sypialni
Wnętrze balijskie musi zawierać rośliny, które stanowią esencję wykończenia wnętrz. Rośliny to wyjątkowe dekoracje, a doniczki z etnicznymi wzorami mogą stać się ciekawymi akcentami kolorystycznymi, Kolory ziemi na doniczkach oraz zieleń roślin podkreślenie związku z naturą. Drewniane rękodzieła i dekoracje wykonane z materiałów naturalnych podkreślają niezwykły związek człowieka z naturą, który jest tak bardzo ważny dla mieszkańców Bali. Swoboda i naturalność powinny cechować wnętrze, które poprawia nastrój domownikom. Styl balijski jest przeniesieniem natury do domu i może dlatego fascynuje Europejczyków. Aranżacja swojej przestrzeni życiowej w stylu balijskim to podróż w świat egzotycznych inspiracji, harmonii z naturą i tradycji Bali.