7
Opublikowany 26 marca 2013 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Montaż karniszy, firany i zasłonyOkres zimy, to głównie wegetacja w domowym zaciszu, człowiekowi nic się nie chce robic, mysli tylko o ciepłych i pogodnych dniach. Zonie ledwo udało się przekonać męża by powiesił karnisze.
Przystąpiłem do montażu karniszy w pokojach na poddasz. Karnisze zakupiliśmy te same jak na parterze, rurki fi 19 w kolorze mosiądz – stare złoto. Oczywiście karnisze kupowałem na Internecie, gdzie są 2 razy tańsze niż takie same w marketach budowlanych. Koszt 3 szt zestaw dwie rurki fi19 160cm + dwie końcówki przednie i dwie tylne + dwa uchwyty do rurek = 3*59,85=179,55+22,00 kurier, przelew = 201,55.

ozdobna końcówka rurki karnisza

kółka żabki do firanek i zasłon karnisz

Montując karnisz w pokoju “pomarańczowym” z jakiegoś niezrozumiałego powodu przesunęły mi się wyliczenia i zamontowałem uchwyt z przesunięciem prawie 10 cm w stosunku do otworu okna, co wyglądało bardzo kiepsko. Musiałem jakoś wybrnąć z sytuacji i przekręcić uchwyt maksymalnie jak pozwalała długość rurki by zminimalizować błąd i uniknąć przekręcania dwóch uchwytów. Na szczęście udało się praktycznie zgubić cały widoczny błąd montażu, co widać na zdjęciach poniżej.

rurki na firankę i zasłone karnisze mosiądz karnisz podwójna rurka 160 podwójny karnisz firana zasłona
uchwyt rurki karnisza uchwyt podwójny karniszowy jak przykręcić uchwyt karnisza do ściany uchwyt do karnisza, dwie rurki podwójny uchwyt
Podstawa to dobrze przykręcony uchwyt

Uchwytu karniszy wieszałem za pomocą kołków firmy wket-met 6×40, wspomagając klejem montażowym, uchwyt należy przykręcić trzema wkrętami, w każdy otwór wciskałem klej montażowy, i samą stopkę uchwytu również smarowałem klejem by zapewnić maksymalną przyczepność i stabilność karniszy.

Gdy już karnisze wisiały przyszła pora na wieszanie firan i zasłon.

Sypialnia

 

zasłony i firany w sypialni zasłony kremowe karnisz rurki podwójne zasłony do sypialni na podwójnym karniszu z firanami

 

Pokój Zuzi

 

karnisz w pokoju dziecka, podwójny karnisz zasłona firankowa, firanki w pokoju zuzi montaż zasłon, zasłony na kułkach wystrój okna bardzo delikatny firanki ze wzorem

 

Pokój pomarańczowy – puki co komputerowy :-)
karnisz, podwójny karnisz, zasłony firany na karniszu kołka

Jeszcze nie doczekał się jeszcze firanki, jak tylko coś zawiśnie zrobię aktualizację wpisu.
… i co nie ma śladu po źle przykręconym uchwycie ?

Porównajmy ceny karniszy i ich rodzajeAnia i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl