Styl loftowy nie kojarzy się z przytulność, odbierany jest jako dość chłodny, wręcz ascetyczny. Nie jest to do końca prawdą. Minimalizm stylu industrialnego ma sporą zaletę – mnożna go świetnie łączyć z inną estetyką i stworzyć niepowtarzalne wnętrze dopasowane do swoich potrzeb. Eksperymentowanie i dodawanie do stylu loftowego elementów innych sposobów urządzania wnętrz daje zadziwiająco dobre wyniki. Dodatki w stylu skandynawskim sprawiają, że surowość loftu zanika. Scandi loft sprawia, że wnętrze staje się wypełnione światłem. Plusem tego stylu jest także wrażenie powiększonej przestrzeni.
Scandi loft – prostota i funkcjonalność
Łączenie ze sobą dwóch stylów daje możliwość kompromisu między dwoma wizjami urządzenia wnętrza. W takim pokoju każdy domownik będzie czuł się dobrze, bo będzie w nim coś, co lubi i uważa za wygodne. Czy można połączyć styl skandynawski i industrialny? Oczywiście, że tak. Taka mieszanka stylistyczna nosi nazwę scandi loft i ma coraz szersze grono zwolenników.Scandi loft to ocieplona wersja surowego wystroju wnętrz. Przytulny i funkcjonalny design z Północy, wypełnia duże, loftowe pomieszczenia, dodając takim miejscom spokoju i komfortu.
Odpoczynek w jasnych kolorach
Aby uzyskać wrażenie ciepła i subtelności warto postawić na siedziska w odcieniach bieli, beżu i pasteli. Jasne kolory są relaksujące. Wspaniale łączą się z meblami z naturalnego drewna, które muszą być lekkie i bardzo praktyczne. Poduszki i ozdoby w radosnych odcieniach dopełnią całości
Nadal cenionym sposobem na dekorację ścian są barwne obrazy w typie fotografii. Bogactwo wzorów, kolorów, napisów sprawia, że bez trudu ozdobisz ceglastą, loftową ścianę soczystym wizualnym akcentem. Scandi loft cechuje się spokojnymi, jasnymi kolorami, barwnymi akcentami, geometrycznymi wzorami, naturalnymi materiały, funkcjonalnymi meble.
Odrobina przytulności
Styl skandynawski wprowadza do loftowego wnętrza ciepło i spokój. Zamiast bieli i szarości można wybrać łagodne pastele, np.: na ciepły beż, przygaszoną żółć, ciemny brąz lub głęboką zieleń. Ważną rolę w budowaniu przyjemnej atmosfery odgrywają miękkie tekstylia Wełniany koc z frędzlami, poduszka z dłuższym włosem tworzą miły, spokojny nastrój we wnętrzach typu scandi loft. Czarno-białe grafiki przedstawiające zwierzęta lub napisy doskonale wyglądają na tle ściany w stylu loft.
Meble w stylu scandi loft
Zarówno styl skandynawski, jak i loftowy chętnie wykorzystują w aranżacjach funkcjonalne meble z drewna. Różne kolory drewna są cenione w powyższych stylach, choć wzornictwo musi być minimalistyczne. Dobry wybór do salonu scandi loft będzie stanowił komplet złożony z kilku modułów o geometrycznej formie z gładkimi frontami. Oba style niezwykle cenią dekor drewna z jego atrakcyjną fakturą i usłojeniem. Z kolei przynależność do industrialnej estetyki dobrze podkreślą moduły osadzone na metalowej podstawie. Do omawianego stylu świetnie pasują meble wykorzystujące kontrast – pełne charakteru połączenie jasnego i ciemnego drewna. Żywe rośliny w stylu scandi loft to strzał w dziesiątkę. W wystroju w stylu skandynawskim są one po prostu nieodzowne. Loftową aranżację skutecznie pozbawią wizualnego chłodu i dodają jej kolorytu.
Dodatki do stylu scandi loft
Metalowe kinkiety, druciane klosze, stoliki z surowego drewna na metalowych postumentach – to dodatki pochodzące z stylu loftowego, które rewelacyjnie zgrywają się z miękkimi i ciepłymi elementami stylu skandynawskiego. Czarny kinkiet na wysięgniku to piękny i praktyczny dodatek. Zawieszony nad sofą lub fotelem zapewni dodatkowe źródło światła, a nawet zastąpi lampę podłogową. Komplet drucianych stolików kawowych to jeden z najmodniejszych detali, który doskonale wpisze się w stylistyczną mieszankę.
Styl skandynawski i industrialny mogą się wspaniale łączyć i stworzyć bardzo ciekawe wnętrz. Ich połączenie z pewnością przełamie aranżacyjną rutynę.