Z początkiem czerwca 2009,pełną parą wziąłem się za układanie styropianu pod wylewkę.
Przed styropianem Oczywiście wykonaliśmy warstwę izolacyjną z dysperbitu (co to ? Dysperbit jest gęstopłynną masą koloru brunatnego. Stanowi wodną dyspersję asfaltów ponaftowych modyfikowanych kauczukiem syntetycznym, z dodatkiem środków emulgujących, inhibitorów korozji oraz substancji obniżających temperaturę krzepnięcia wody.) Wymalowaliśmy beton dwiema warstwami, następnie wykonaliśmy warstwę izolacyjną z papy którą kleiliśmy na gorąco za pomocą palnika i bytli gazowej. Było trochę z tym zabawy, ale uporaliśmy się bardzo szybko.
Taką warstwę izolacyjną wykonywaliśmy tylko na parterze. Na pepę gruba folia budowlana, a następnie styropian dwie warstwy po 5 cm, a na poddaszy jedna warstwa 5 cm.
Po zakończeniu zabawy ze styropianem wkroczyli hydraulicy od ogrzewania podłogowego by rozłożyć na korytarzach, specjalna mate srebrną oraz rurki przez które będzie przepływać ciepła wode podgrzewając nam posadzkę.
Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe,w łazienkach, na korytarzy, holu, wiatrołapie, oraz kuchni, wszędzie tam gdzie mamy gresy (będziemy mieć) :-).
Więcej zdjęć w galerii czerwiec 2009
Zastanawiam się jak zrobić hydroizolację podłogi:
wersja 1:
-2x folia,
-styropian
-folia
-beton
wersja 2:
– papa
– folia
– styropian
– folia
– beton
czy papa nadaję się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym?? – czy nie będzie wydzielała żadnych zapachów?
Moja podłoga będzie tak wyglądała:
-płytki lub panele
-jastrych
-podłogówka
-folia
-styropian 10cm
-styropian 5cm
-folia
-papa
-beton
Papa ci będzie śmierdziała jak będzie gorąca a temu właśnie wszyscy chcemy zapobiec, albo ją przed folią sru wodą kolońską