0
Opublikowany 22 lutego 2019 autor antonooowka w Wiedza budowlana
 
 

Balustrady drewniane nie muszą być nudne

balustrada-drewniana
balustrada-drewniana

Drewniane balustrady kojarzą Ci się z ciężkimi konstrukcjami z ciemnego, smutnego drewna bez wyrazu? To już przeszłość – obecnie balustrady z drewna zupełnie zmieniły swój charakter. Bez trudu możemy zatem połączyć nowoczesny look z solidnością oraz ponadczasowością drewna. Przyjrzyjmy się najciekawszym wariantom balustrad drewnianych, jakie można obecnie spotkać na rynku.

Białe tralki do białych podstopni – duet idealny

Królujący w polskich domach styl skandynawski sprawia, że także do schodów przemyca się coraz więcej białych elementów. Chyba najbardziej efektownie prezentują się schody z białymi podstopniami, które pięknie kontrastują z klasycznymi, drewnianymi stopniami. Takie zestawienie aż prosi się o kompozycję dwóch kolorów drewna również przy konstruowaniu balustrady.

Aby zachować kompozycję: biel na dole, drewno powyżej, najlepiej będzie zestawić ze sobą białe tralki z drewnianą poręczą. Takie cienkie, bardzo subtelne tralki powinny w konsekwencji dawać efekt wizualnie niesamowicie lekkiej poręczy. Rozwiązanie takie sprawdzi się zatem zwłaszcza w ciemnych i niedużych pomieszczeniach, które klasyczna balustrada mogłaby nadmiernie przytłoczyć. Jednocześnie wykonanie całości z naturalnego drewna zapewni najwyższą solidność oraz dużą wytrzymałość takiej balustrady.

Balustrada z białym tralkami i kontrastową, drewnianą poręczą dopasuje się świetnie nie tylko do stylistyki skandynawskiej. Równie udanie będzie ona prezentować się we wnętrzach rustykalnych czy też klasycznych. Można zaryzykować również montaż biało-drewnianej balustrady także w pomieszczeniu utrzymanym w stylistyce glamour.

A może drewno plus ażurowe elementy?

Prawdziwym hitem ostatnich lat są balustrady ażurowe. Ich swego rodzaju „szkielet”, czyli słupki bazowe oraz poręcz wykonane są z litego, wysoce wytrzymałego drewna. Z kolei głównym elementem dekoracyjnym jest metalowy ażurowy panel bądź kilka pojedynczych, wąskich ażurowych tralek. Takie połączenie również pięknie kontrastuje oraz maksymalnie podkreśla zarówno szlachetność drewna, jak i nowoczesny charakter metalowych zdobień.

Z całą pewnością taka balustrada idealnie trafi w gusta osób, które chcą, aby ich schody były wykończone w niebanalny, nowoczesny sposób. Jednocześnie wykorzystanie prawdziwego drewna nadaje takiej instalacji swego rodzaju ciepła oraz szlachetności. Całość daje jedyny w swoim rodzaju efekt, który przez lata będzie przykuwał spojrzenia domowników i gości.

Tym, co warto podkreślić, jest fakt, iż ażurowe balustrady prezentują się niesamowicie lekko. Oprócz tego ich nieregularne zdobienia same w sobie będą ciekawym akcentem i nie wymagają już dodatkowych dekoracji w całym pomieszczeniu.

Te niebanalne rodzaje balustrad drewnianych i nie tylko znaleźć można na stronie internetowej https://alleschody.pl Witryna ta stanowi prawdziwe źródło inspiracji dla wszystkich osób, chcących, by ich schody i balustrada były oryginalne oraz jedyne w swoim rodzaju.

Zapraszamy na film – balustradowe inspiracje


antonooowka