ATLAS SAM 200 Podkład posadzkowy

Dzisiejszym opisywanym produktem jest samopoziomujący podkład posadzkowy marki ATLAS. Produkt sprzedawany jest w workach o masie 25 kilogramów.

podklad-posadzkowy-atlas-sam-200

Samopoziomujący podkład posadzkowy ATLAS SAM 200 zalecany jest do wyrównywania podłoży w pomieszczeniach suchych takich jak: pokoje mieszkalne,  salony, biura, korytarze, poczekalnie, itp. Przy jego pomocy możemy również tworzyć podkłady podłogowe pod płytki ceramiczne, panele czy wykładziny dywanowe.  Podkład ATLAS SAM 200 jest ponadto doskonałym rozwiązaniem do zatapiania przewodów ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego. Widzimy zatem, że mamy do czynienia z naprawdę imponującym produktem o wszechstronnych możliwościach.

[dropcap]G[/dropcap]dy chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu to samopoziomujący podkład podłogowy ATLAS SAM 200 wytworzony został na bazie anhydrytowo-gipsowej. Postacią handlową produktu jest sucha mieszanka przeznaczona do rozrabiania z wodą, w proporcjach zalecanych na opakowaniu przez producenta. Jest to materiał przeznaczenia wewnętrznego.

Jeśli zaś mowa wyłącznie o samej specyfikacji produktu to charakteryzuje się on średnim zużyciem rzędu 20 kilogramów na 1 metr kwadratowy, przy równoczesnym zachowaniu warstwy o grubości nie przekraczającej jednego centymetra. Zalecana grubość stosowanej warstwy mianowana jest z kolei na przedział od 25 do 60 milimetrów. Gęstość nasypowa mieszanki ATLAS SAM 200 wynosi 1400 gram na cm3. Czas przydatności do użycia masy po rozrobieniu z wodą to 45 minut. Po wylaniu jej na powierzchnię i związaniu podkładu możemy chodzić po posadzce już po upływie 48 godzin – pełne właściwości uzyskuje ona dopiero po upływie 3 tygodni.

[dropcap]W[/dropcap]arto powiedzieć również słowo o przygotowywaniu samego podłoża i procesie wylewki podkładu na nierówną posadzkę. Podłoże, które będziemy poddawali obróbce, powinno być stabilne i odporne na duży nacisk siłowy. ATLAS SAM 200 może być aplikowany zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Mieszankę należy przygotowywać w następujący sposób:

– w przypadku wylewki ręcznej – suchy proszek z worka wsypujemy do pojemnika z wodą i mieszamy (przy pomocy mieszadła) do momentu uzyskania jednorodnej masy

– w przypadku wylewania maszynowego – mieszankę z worka wsypujemy do kosza w agregacie mieszająco-pompującym i ustawiamy stały poziom równomiernie dozowanej wody – pozwala to osiągnąć prawidłową konsystencję masy wypływającej z węża agregatu.

[dropcap]P[/dropcap]rodukt powinien być przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu i w suchym miejscu – zaleca się chronić go przed wilgocią poprzez składowanie worków na paletach.

Koszt jaki poniesiemy decydując się na zakup samopoziomującego podkładu posadzkowego marki ATLAS jest niewielki – nie przekracza 25 złotych. Za całokształt wystawiam produktowi piątkę z plusem – do szóstki zabrakło możliwości stosowania zewnętrznego – na tarasach, balkonach, podjazdach, etc.

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


aktualnie brak

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje