0
Opublikowany 19 stycznia 2014 autor Brygida Wiechetek w wyposażenie
 
 

Elektryczna suszarka do rąk czy ręczniki papierowe?Rozważając dylematy wynikające z używania papierowych ręczników i elektrycznej suszarki do rąk zawsze w grę wchodzą czynniki związane z ich wpływem na środowisko naturalne, mniej lub bardziej negatywne.
Zarówno w jednym jak i drugim przypadku niejednokrotnie słyszeliśmy, że są to jak najbardziej ekologiczne rozwiązania.

Do nas należy zatem decyzja o wyborze, który wbrew pozorom nie jest tak istotny. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania i specyfikacji.
Jeśli zatem nie potrafimy się zdecydować zostaje nam wycieranie mokrych rąk w spodnie. Ważną kwestią jest tutaj higiena. Zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, że ręczniki papierowe to może być lepsze rozwiązanie, aniżeli suszarka. Dlaczego tak jest? Ręczniki mają mniejszy kontakt ze środowiskiem zewnętrznym i często skonstruowane są tak, że dozują ręczniki w taki sposób, aby każdy dotykał tylko i wyłącznie swojego. 

Jeśli zaś chodzi o suszarki elektryczne kumulują one większe ilości bakterii.  Suszą ręce powietrzem zasysanym z pomieszczenia, w którym są używane. Także mogą przenosić bakterie na nasze ręce. Oczywiście technika idzie do przodu i najnowsze suszarki wyposażone są w filtry, które oczyszczają powietrze, którym suszymy dłonie. Także morał jest taki, że odpowiednia suszarka może być równie higieniczna jak papierowe ręczniki. Jeśli chodzi o wybór zawsze musimy się zastanowić na czym nam najbardziej zależy. Suszarki wygrywają przeważnie w toaletach publicznych, gdzie ruch jest duży, a czasu już mniej. Papierowe ręczniki natomiast wciąż są niezastąpione w gabinetach kosmetycznych, stomatologicznych, ginekologicznych itd. Dlatego tak ważne są nasze potrzeby przy wyborze suszarki elektrycznej lub ręczników papierowych.

 

Źródła zdjęć: www.sklep.ekaplast.com.pl,

[socialpoll id=”2184170″]


Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów