ATLAS Zaprawa wyrównująca

Dzisiejszym opisywanym produktem jest zaprawa wyrównująca marki ATLAS. Produkt, jak wiele innych siostrzanych wyrobów firmy, sprzedawany jest w workach o masie 25 kilogramów. Sprawdźmy co wyróżnia ją spośród konkurencji!

zaprawa-wyrownujaca-atlas

Zaprawa wyrównująca ATLAS jest cementową zaprawą służącą w głównej mierze do niwelowania ubytków, zagłębień i innego typu nierówności w podłożu o charakterze miejscowym. Ponadto zaprawa umożliwia także murowanie cienką warstwą. Przy jej pomocy naprawa powierzchni tynków cementowych, cementowo-wapiennych, betonu, gazobetonu czy jastrychów cementowych nie przysporzy nam wielu trudności i będzie czystą przyjemnością.

[dropcap]J[/dropcap]eśli mowa o aspektach technicznych opisywanego produktu to zaprawa wyrównująca marki ATLAS jest jak już wcześniej wspomniałem wytworzona na bazie cementu. Oprócz tego w jej składzie znajdziemy również wypełniacze kwarcowe oraz dodatki uszlachetniające mające na celu dodatkowe wzmocnienie podłoża przed działaniem szkodliwych czynników sprzyjających powstawaniu ubytków na jego powierzchni. Produkt dystrybuowany jest w postaci proszku do rozrobienia z wodą w proporcjach zalecanych na opakowaniu.

Zaprawa wyrównująca ATLAS charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu 16 kg/m2 . Zalecana grubość stosowanej warstwy mieści się w przedziale od 2 do 15 milimetrów. Zalecana temperatura stosowania: 5-25 stopni Celsjusza. Czas przydatności zaprawy do użycia po rozrobieniu z wodą to 4 godziny. Podłoże które będziemy poddawali obróbce powinno być suche i posiadać odpowiednią nośność. Zaprawę należy aplikować przy użyciu kielni bądź pacy stalowej.

Zaprawa wyrównująca marki ATLAS nie należy do grupy produktów wygórowanych cenowo. Za 25 kilogramowe opakowanie poniesiemy koszt mieszczący się w okolicach 20 złotych. Produkt cieszy się uznaniem fachowców – jako dodatkowa rekomendacja może służyć fakt, iż był on również wykorzystywany w moim domu podczas niwelowania zagłębień w warstwie tynku na ściance komina w garażu. Ocena ogólna – szóstka!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


atlas masa wyrownujaca wylewke

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje