Dekoral POLINAK śnieżnobiały 10L

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest akrylowa farba emulsyjna marki Dekoral – linia POLINAK, odcień śnieżnobiały. Wariant jakim dziś się zajmiemy to opakowanie o pojemności 10 litrów. Zaczynajmy!

akrylowa emulsja dekoral

Dekoral POLINAK Śnieżnobiały jak już wcześniej wspomniałem jest emulsyjną farbą na bazie akrylu. Produkt znajdzie swoje zastosowanie w przypadku dekoracyjnego (mat) malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Emulsja Dekoral cechuje się niską emisją zapachów, przez co wykonywanie prac malarskich przy jej użyciu przebiega o wiele bardziej komfortowo. Produkt można aplikować na przeróżne sposoby – począwszy od ręcznych pędzla i wałka, a kończąc na natrysku pneumatycznym bądź hydrodynamicznym – wybór metody zależy od nas. Przed rozpoczęciem prac malarskich należy mieć na uwadze, iż powierzchnia malowana powinna zostać uprzednio oczyszczona i odpylona, zaś temperatura w pomieszczeniu powinna mieścić się w przedziale od +5 do +30 stopni Celsjusza (czyli mówiąc w skrócie zaleca się malowanie przy temp. pokojowej).

Jeśli chodzi o aspekty techniczne to emulsja akrylowa Dekoral POLINAK Śnieżnobiały charakteryzuje się wydajnością rzędu 13 metrów kwadratowych na litr, przy czym liczba warstw niezbędnych do skrycia malowanej powierzchni podawana jest jako dwie. Jak wcześniej powiedziałem produkt dystrybuowany jest w opakowaniach (wiaderkach) z tworzywa sztucznego o pojemności 10 litrów (w sprzedaży również dostępne są opcje 2, 5 oraz 20 litrów). Oprócz tego gęstość emulsji mianowana jest na 1,6 grama na centymetr sześcienny zaś czas wysychania jednej warstwy to 2 godziny. Produkt jest przyjazny dla środowiska – jako rozcieńczalnika możemy użyć wody, zaś okres przydatności surowca do użycia datowany jest na 3 lata.

Cenowo produkt przedstawia się całkiem korzystnie, chociaż jak to bywa przy zakupach na cenę zawsze można trochę ponarzekać – konkurencyjne produkty tej klasy mają o kilka złotych niższą cenę (Nobiles, Śnieżka), choć można również spotkać się również z jeszcze droższymi emulsjami (Tikkurila, DULUX). Opakowanie 10 litrowe emulsji Dekoral to koszt nieprzekraczający 70 złotych (najtańsza oferta jaką udało mi się znaleźć to 65,60 groszy na serwisie Ceneo.pl). Jako, że do aspektów technicznych nie mam zastrzeżeń produkt oceniam na piątkę!

Zapraszam do komentowania wpisu i recenzowanego produktu!


polinak-dekoral-farba-emulsja-akrylowa-snieznobiala

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl


aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dekoral

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje