10
Opublikowany 22 listopada 2013 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Ogrodzenie – panele ogrodzeniowe, podmurówka prefabrykowanaW kwietniu udało się nam zakończyć temat ogrodzenia naszej działki. Wykonaliśmy ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych zgrzewanych ocynk + farba nakładana proszkowo w kolorze zielonym. Zastanawialiśmy się nad zwykłą siatką ogrodzeniową, ale estetyka i łatwość wykonania przeważyła nad wyborem paneli ogrodzeniowych .  Podmurówka betonowa prefabrykowana, słupki prostokątne 60×40.

Pracę rozpoczęliśmy od wytyczenia lini przebiegu ogrodzenia, oraz za pomocą poziomicy laserowej, wyznaczyliśmy poziomy. Pomimo że na oko nie widać okazało się że będziemy musieli robić delikatny uskok, gdyż poziom działki nie jest taki idealny.

Na panele zgrzewane, zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na ich łatwość montażu, estetyczny wygląd i trwałość.  Były droższe od siatki, która miała być montowana, ale stwierdziliśmy że warto dołożyć do paneli.
Pojedynczy panel wykonany jest w technice zgrzewanej z prętów o średnicy: 4,0mm. Wymiary oczka: 50x200mm Szerokość panelu: 2500mm do tego 3 przetłoczenia usztywniające panel.
Słupek ogrodzeniowy wysokość 2300mm, wykonany z profilu 60x40mm, ocynkowany i lakierowany proszkowo na kolor zielony RAL 6005

Cena za ogrodzenie to: 77zł/mb. (materiały panele, słupki + obejmy i podmurówka)

Dziury pod słupki kopane były na około 90 zł głębokości, słupki były osadzane w betonie rozrabianym na bieżąco w betoniarce.

Wszystkie materiały zostały zakupione u producenta w pod krakowskich Niepołomicach, nie mogę złego słowa o nich napisać, ceny dość dobre, jakość wykonania bez zarzutu, transport gratis.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl