DULUX Visualizer – recenzja aplikacji mobilnej

Ostatnimi czasy natknąłem się na bardzo ciekawą aplikację, na urządzenia mobilne. DULUX Visualizer, jak można wywnioskować z nazwy, została stworzona przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów farb i emulsji. Głównym zamysłem stworzenia aplikacji była swoboda aranżacji wnętrz. Dzięki DULUX Visualizer będziemy mogli sprawdzić jak wyglądałyby ściany w danym pomieszczeniu naszego domu, czy mieszkania. Na wstępie, zaraz po uruchomieniu programu ukazuje się nam przejrzyste menu, z pięcioma zakładkami do wyboru.

Pierwsza z nich pozwala na wypróbowanie kolorów na żywo. Możemy do tego użyć dwóch trybów: Live i Photo Visualizer. Dzięki nim odpowiednio mamy możliwość naniesienia dowolnego koloru natychmiast, przy użyciu kamery naszego urządzenia, bądź zrobimy to na wcześniej zrobionym zdjęciu interesującego nas obiektu. Muszę przyznać, że aplikacja nie zawsze dokładnie zmienia kolor ściany. Robi to bardzo dobrze na gładkich, jednolitych elementach. Jednak w przypadku gdy natrafi na jakiś mebel lub powierzchnia jest chropowata, wtedy kolor nie jest nanoszony lub jest to robione kawałkiem. Niemniej jednak uważam, iż do sprawdzenia, w przybliżeniu, nowego wyglądu ściany nadaje się w zupełności. Aplikację, czy to korzystając z kamery, czy zdjęcia, obsługuje się tak samo. Na początku wybieramy kolor i klikamy w interesujące nas miejsce. Mamy także możliwość wybrania kolejnej barwy w innym miejscu, bez tracenia poprzedniej. Widzimy obie jednocześnie. Przy opcji ze zdjęciem musimy wskazać czy są to ściany zewnętrzne, czy wewnętrzne.
Kolory dostępne w aplikacji dostępne są tylko z palety jej producenta. Dzięki drugiej opcji z menu możemy przejrzeć kolekcje (jest ich na razie 6, być może aktualizując aplikację, pojawią się kolejne), a także inspiracje. Kolory możemy znaleźć w specjalnej do tego zakładce, wybierając pomiędzy różnymi odcieniami danej barwy. Mamy także możliwość znalezienia jej według nazwy. Jest również opcja dobrania koloru do pokoju, wykorzystując istniejące zdjęcie lub robiąc nowe.

dulux visualizer
Trzecia zakładka z menu oferuje wybranie właściwego produktu. Mamy tutaj podgląd puszki z nazwą kolekcji. Są one podzielone na kilka kategorii. Odpowiednio: farby do wewnątrz, na zewnątrz, do ścian i sufitów, drewna i metalu. Pozostałe dwie zakładki oferują odnalezienia na mapie najbliższego sklepu i przyjrzenia się bliżej stronie producenta na portalach społecznościowych, jak również ocenienia aplikacji w sklepie, z którego ją pobraliśmy.
Moim zdaniem aplikacja dosyć dobrze się sprawuje. Jest wystarczająca do sprawdzenia, jak wyglądałby nasz pokój lub inne pomieszczenie, po jego „odświeżeniu”. W skali 1-6 oceniłbym ją na 5, odejmując punkt za niedokładne nanoszenie barwy na nierówne powierzchnie. Program dostępny jest w Google Play.

DULUX Visualizer -app recenzja recenzja aplikacji DULUX Visualizer DULUX Visualizer android DULUX Visualizer dobieranie kolorów DULUX Visualizer jak dobrać kolor do wnętrza DULUX Visualizer kolor na żywo DULUX Visualizer opinie dobieranie kolorów do wnętrz wg zdjęcia DULUX Visualizer instrukcja DULUX Visualizer download DULUX Visualizer recenzja opinie program do porównywania kolorów ścian DULUX Visualizer cena

Źródła: Google Play

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent News