0
Opublikowany 20 września 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Niemodne wnętrze? Odśwież je przy pomocy farby!

Farba jest dobra na wszystko! A z pewnością na szybki remont, który chcemy przeprowadzić niewielkim kosztem. Okazuje się, że malowanie to świetny sposób na odświeżenie wyglądu zarówno ścian czy podłóg, jak i mebli.

Każdy remont zaczyna się od planowania. Planowania szeregu niezbędnych prac, zmian i przede wszystkim – wydatków. Niejednokrotnie od remontu odstraszają nas właśnie związane z nim kwestie ekonomiczne. Czy słusznie? Niekoniecznie! Istnieje parę sposobów na szybkie i nieobciążające kieszeni odświeżenie wnętrza. Wystarczy chwycić za pędzel i farby.

Dzięki malowaniu tchniemy drugie życie nie tylko w ściany i podłogi, ale również sprzęty i meble. Podstawą jest dopasowanie rodzaju preparatu do wymagań danej powierzchni oraz odpowiednie jej przygotowanie.

Chodź, pomaluj mój świat!

Zacznijmy od ścian. Zmiana kolorystyki pozwoli na przeprowadzenie diametralnej metamorfozy wnętrza. Możemy całkowicie zmienić tonację lub jedynie pogłębić odcienie. Kierujmy się wytycznymi danego stylu, który chcielibyśmy osiągnąć, psychologią kolorów oraz – oczywiście – naszymi własnymi preferencjami. Dobierając farby, zwracajmy uwagę także na ich przeznaczenie. Poszczególne preparaty są dedykowane do malowania różnych pomieszczeń, w których panują odmienne warunki. Idąc tym tropem, w większości salonów sprawdzi się standardowa lateksowa emulsja, jak Kolory Świata Dulux. Jeśli jednak obawiamy się plam lub wśród domowników są małe dzieci, sięgnijmy raczej po preparat plamoodporny, a przy tym hydrofobowy i odporny na szorowanie, np. Dulux EasyCare. Inną farbą malujemy wymagające pomieszczenia jak kuchnia oraz łazienka, tu sprawdzi się Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka. Dobranie odpowiedniego preparatu do zastosowania sprawi, że dłużej będziemy mogli się cieszyć pięknymi ścianami.

Drzwi w kolorze

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby farbą potraktować również drzwi. Ba! w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na zmianę koloru ścian oraz podłóg, malowanie drzwi jest jak najbardziej wskazane. Ich barwę możemy dopasować do podłogi, ścian lub detali. Niecodziennie we wnętrzu będą prezentować się drzwi w nietuzinkowym kolorze, jak czerwony czy kanarkowy – mogą stać się doskonałym punktem wyjścia dla dodatków, np. krzeseł czy poduszek.

Nie bój się malować mebli!

Niezwykle wdzięczne dla twórczych metamorfoz są meble, przede wszystkim drewniane oraz z płyty. Stare, sfatygowane sprzęty niekoniecznie muszą nadawać się tylko do wyrzucenia. Jeśli na ich powierzchni nie dostrzeżemy większych zniszczeń, wystarczy malowanie. Procedura nie różni się tu ze względu na materiał. W obu przypadkach – drewna i drewnopodobnej płyty – konieczne jest zmatowienie mebli papierem ściernym. Zapewni to farbie o wiele lepszą przyczepność oraz sprawi, że będziemy mogli zrezygnować ze specjalnego podkładu. Oczywiście, kluczowym czynnikiem – jak już wspominaliśmy – jest wybór odpowiedniej farby, takiej, która wyróżnia się bardzo dobrym kryciem. Dzięki temu nasze sprzęty będą mogły nabrać zupełnie nowego, niecodziennego wyglądu i charakteru. Można polecić tutaj emalię szybkoschnącą Dulux Rapidry, dedykowaną do malowania różnego rodzaju powierzchni (drewno, metal, PCV).

Zmieniając całą aranżację oraz malując zarówno ściany, podłogi, jak i detale czy meble, mamy szansę na stworzenie całkowicie odmiennej, unikatowej kompozycji. Nasze wnętrze będzie nie do poznania.

Więcej porad na temat malowania wnętrz znajdziesz na Dulux.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz