Pistolet natryskowy HVLP WallPerfect FLEXiO 585

Amatorskie malowanie ścian we własnym domu czy mieszkanie pozornie wydaje się prostą i szybką czynnością. Jednak wbrew pozorom perfekcyjne pomalowanie wszystkich powierzchni zajmuje sporo czasu i często nastręcza sporo kłopotów natury praktycznej. Dodatkowo efekt, jaki możemy uzyskać malując ściany w sposób manualny często bywa daleki od oczekiwanego. Na szczęście obecnie możemy zaopatrzyć się w innowacyjne urządzenia, takie jak pistolety do malowania natryskowego, i znacznie uprościć sobie pracę. Jednym z najpopularniejszych modeli jest niezawodny pistolet natryskowy HVLP WallPerfect FLEXiO 585, którego dziś postaramy się dokładnie przetestować. Sprawdzimy, czy sprzęt ten przejdzie nasze rygorystyczne testy i sprawdzi się podczas malowania różnych powierzchni.

Zacznijmy od tego, że producent obiecuje, iż pistolet WallPerfect 585 nadaje się nie tylko do malowania ścian klasycznymi farbami emulsyjnymi i lateksowymi, ale oprócz tego będzie świetnie współpracował z lakierami do drewna, lakierobejcami, bejcami oraz wszelkimi środkami ochronnymi przeznaczonymi do impregnacji drewna naturalnego. W zależności od zastosowanego rodzaju farby, różna jest maksymalna pojemność zbiornika na farbę – dla farb ściennych wynosi ona 1300 ml, zaś w przypadku lakierów i impregnatów jest ona mniejsza i kształtuje się na poziomie 800 ml. W zestawie do urządzenia zostały dołączone dwie głowice, które nadają się do współpracy z farbami różnego typu – o małej bądź dużej lepkości.

Pistolet WallPerfect 585 naprawdę szybko maluje i precyzyjnie pokrywa wszelkie powierzchnie. W czasie 7 minut jesteśmy w stanie pomalować aż 15 metrów kwadratowych, co stanowi naprawdę niezły wynik. Specjalnie zaprojektowana dysza odpowiada za zminimalizowanie pylenia podczas malowania. Dzięki temu nie ma potrzeby zabezpieczania przed zabrudzeniem podłóg, listew przypodłogowych czy też włączników światła. Tafla, jaka pozostaje na ścianie, jest perfekcyjnie gładka i pozbawiona wszelkich nierówności czy też zacieków. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy manualnie regulować prędkość pracy turbiny, tak, aby dopasować tempo aplikacja farby na malowaną powierzchnię. Przy pomocy pistoletu natryskowego WallPerfect 585 z łatwością możemy pomalować również narożniki ścian oraz inne trudno dostępne miejsca.

Testowany przez nas pistolet doskonale sprawdzi się także przy malowaniu kaloryferów, mebli, drzwi oraz ram okiennych wykonanych z drewna. Dodatkowym atutem urządzenia jest odporne na uszkodzenia zewnętrzne tworzywo, z którego wykonana została obudowa pistoletu. Ponadto całość zapakowana jest w praktyczną walizkę, gwarantującą łatwe przenoszenie całego zestawu wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami.

Podsumowując, jesteśmy naprawdę zadowoleni z rezultatów pracy z pistoletem natryskowym WallPerfect 585. Biorąc pod uwagę jego fenomenalne właściwości nie możemy wystawić mu innej oceny końcowej niż zasłużona piątka.

 

zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Wallperfect Flexio 585

Mario Budowlaniec - malowanie pistolet natryskowy  ..
Mario Budowlaniec - malowanie pistolet natryskowy ..
Wagner Flexio 585 spraygun
Wagner Flexio 585 spraygun
Die WallPerfect Flexio 585 Sprühpistole von Wagne ..
Die WallPerfect Flexio 585 Sprühpistole von Wagne ..
Wagner WallPerfect Flexio 585
Wagner WallPerfect Flexio 585
Tool Review - Wagner Flexio 585 Spray gun
Tool Review - Wagner Flexio 585 Spray gun
pistolet do malowania farbami ściennymi, fasadowy ..
pistolet do malowania farbami ściennymi, fasadowy ..
Grunning vegg og tak med Flexio 585 - www.rogb.no
Grunning vegg og tak med Flexio 585 - www.rogb.no
Wagner Flexio Sprayer vs Roller Speed Challenge
Wagner Flexio Sprayer vs Roller Speed Challenge
Wagner FLEXiO 585 - Spraying a Louvre Pantry Door
Wagner FLEXiO 585 - Spraying a Louvre Pantry Door
Краскораспылитель Wagner Wall Per ..
Краскораспылитель Wagner Wall Per ..
 zobacz pozostałe zobacz również filmy naszego autorstwa.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje