Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Wkrętarka Kress 108 AS-2 1.3 SET L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Kress 108 AS-2 1.3 SET L
 
Producent: Kress - Niemcy
 
Klasyfikacja: wkrętarki akumulatorowe
 
Specyfikacja: zasilanie - 10,8 V Li-Ion, czas pracy 1,3 Ah
 
Narzędzia Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
5 wszystkich głosów

 

Plusy


poręczna, wydajna, szybkie ładowanie

Minusy


brak


krętarka Kress 108 AS-2 nie należy do grupy narzędzi wielkich, ciężkich i męczących dłoń podczas pracy – posiada 188 mm długości, 52 mm szerokości oraz 207 mm wysokości i waży przy tym 0,8 kilograma. Narzędzie to zasilane jest wspomnianym wyżej załączonym w zestawie akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 10,8 V oraz pojemności 1,3 Ah. Jako zaletę […]

0
Opublikowany 5 sierpnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest wkrętarka niemieckiej marki Kress – model o oznaczeniu 108 AS-2 1.3 SET L. W wyposażeniu standardowym znajdziemy tu przystawkę do wkręcania kątowego, dwa akumulatory, szybkomocujący uchwyt wiertarski, latarkę LED, pokrowiec na wkrętarkę oraz ładowarkę sieciową. Wszystko to zapakowane jest do poręcznej walizki o niewielkich gabarytach, wykonanej z tworzywa sztucznego. 
 
W

krętarka Kress 108 AS-2 nie należy do grupy narzędzi wielkich, ciężkich i męczących dłoń podczas pracy – posiada 188 mm długości, 52 mm szerokości oraz 207 mm wysokości i waży przy tym 0,8 kilograma. Narzędzie to zasilane jest wspomnianym wyżej załączonym w zestawie akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 10,8 V oraz pojemności 1,3 Ah. Jako zaletę możemy uznać fakt, iż czas pełnego ładowania akumulatora wynosi w tym wypadku zaledwie pół godziny. W narzędziu zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych takich jak chociażby Quick Fix System, QuiXS (system szybkiego demontażu uchwytu i współpracy z nasadką kątową), ASL (system automatycznej blokady wrzeciona) czy Kress Lithium-Ionen.

i-kress-108-as-2-1-3-set-l

C

o do samej pracy narzędziem to nadaje się ono doskonale do wkręcania i wiercenia zarówno małymi, jak i średnimi rozmiarami wierteł. Warto w tym wypadku wspomnieć o maksymalnej średnicy wiercenia w poszczególnych materiałach. Tak więc sytuacja przedstawia się następująco:

– w drewnie – 20 milimetrów

– w stali – 8 milimetrów

– wkręcanie w drewno – 6 milimetrów

N

a koniec należałoby wspomnieć o aspektach technicznych opisywanego narzędzia. Posiada ono 12-stopniowy moment obrotowy i możliwość wkręcania prawo/lewo. Obroty są kontrolowane elektronicznie bezpośrednio przy włączniku wkrętarki. Dodatkowo mamy także możliwość ich szybkiego zatrzymania. Maksymalna prędkość obrotowa wkrętarki Kress to z kolei wartość 450 obr./min. Narzędzie dysponuje także maksymalnym momentem obrotowym mianowanym na 20 Nm. Producent wystawia na narzędzie gwarancję 24-miesięczną i co ważne jest również możliwość jej przedłużenia o kolejne 12 miesiecy.

 
Jeśli chodzi o opinie użytkowników na temat opisywanego narzędzia to powiedzieć tu możemy o wysławianiu zalet – bardzo dobrej jakości wytrzymałym akumulatorze, poręczności, szybkości i wydajności pracy. Wad produktu nie ma, chociaż zdarzają się pojedyncze głosy o za wysokiej cenie, która dla jednych jest w sam raz, dla drugich za wysoka, dla jeszcze innych tania więc za wadę tego nie sposób uznawać. Wkrętarka Kress kosztuje niecałe 500 złotych, jednakże z całą pewnością stwierdzam, iż jest warta swojej ceny i w tym przedziale nie znajdziemy lepszego narzędzia. Ocena – szóstka!
 

Zapraszam do komentowania i do własnej oceny produktu!

Zdjęcia

108_as_aw_kress

wiertarko-wkretarka-kress-108

Masz tą wkrętarkę ? Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Wkrętarka kress 108

 

Masz tą wkrętarkę ? Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)