1
Opublikowany 14 czerwca 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jakie elektronarzędzia warto mieć w domu? Wiertarka, wkrętarka…, co jeszcze?Bez względu na to, czy jesteś właśnie w trakcie generalnego remontu, czy nie, potrzebujesz podstawowych elektronarzędzi, które usprawnią prace w domu. Wiertarki użyjesz, gdy będziesz zawieszać półkę na ścianie, a dzięki wkrętarce szybciej złożysz meble. A co jeszcze potrzebujesz? I gdzie to kupić?

Gdzie kupić elektronarzędzia? Jak wybrać narzędzia do remontu?

Mogłoby się wydawać, że z zakupem elektronarzędzi nie będziesz mieć najmniejszych problemów – w końcu można je znaleźć w każdym markecie budowlanym, a także w sklepach internetowych, czy na portalach aukcyjnych. Wiadomo też, że chcesz mieć jak najlepszy sprzęt w jak najniższej cenie.

Musisz jednak pamiętać, że cena nie zawsze powinna być Twoim głównym wyznacznikiem. Zwróć większą uwagę na trwałość obudowy, dodatkowe możliwości oraz parametry. Takie informacje najprościej i najszybciej jest sprawdzać bezpośrednio na stronach producentów elektronarzędzi (https://www.koelnerpolska.pl/produkty/narzedzia/elektronarzedzia). Wyznacz sobie budżet i szukaj w tej cenie jak najlepszych urządzeń, które nie zepsują się po miesiącu użytkowania. A teraz zobacz, jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w każdym domu.

Wiertarka i wkrętarka

Wiertarka jest narzędziem niezbędnym podczas wszelkich prac remontowych. Jednak na co dzień też się przydaje – jeśli chcesz powiesić obraz na ścianie i musisz w tym celu wywiercić dziurę lub gdy trzeba dodatkowo przymocować meble do ściany. W sklepach znajdziesz wiertarki bez udaru oraz z udarem. Różnią się między sobą tym, w jakim materiale można wiercić. Lepszym zakupem jest wiertarka udarowa, która umożliwia wykonywanie otworów w tak twardych podłożach jak beton.

Natomiast przy pomocy wkrętarki w błyskawiczny sposób wkręcisz śrubki. Wiele osób decyduje się też na zakup wiertarko-wkrętarki, która łączy w sobie zalety obu tych urządzeń. Natomiast do ciężkich prac remontowych może przydać się młotowiertarka o dużej mocy.

Szlifierki kątowe oraz szlifierki do gładzi gipsowych

Szlifierki kątowe służą do cięcia różnych materiałów – mogą to być stalowe profile, terakota, czy nawet beton – wszystko zależy od mocy urządzenia oraz zastosowanych tarcz. Podczas wyboru szlifierki kątowej ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy posiada blokadę tarcz, która umożliwia prostą i sprawną ich wymianę, a także zabezpieczenia przed niezamierzonym rozruchem, czy blokadę włącznika (ta dodatkowa funkcja jest przydatna podczas długiej pracy ze szlifierką).

Natomiast szlifierka do gładzi gipsowych przyda Ci się, gdy będziesz wykonywać generalny remont. Przeznaczona jest do szlifowania dużych powierzchni gipsowych i choć nie będziesz używać jej zbyt często, to zaoszczędzisz sporo czasu oraz energii, gdy trzeba będzie kłaść gładzie.

Pilarki

Lubisz majsterkowanie? A może masz w planach wykonać samodzielnie część mebli, np. z palet? Wtedy na pewno przyda Ci się pilarka, która służy do cięcia drewna, materiałów drewnopochodnych oraz do tworzyw sztucznych. W tym wypadku warto kupić elektronarzędzie, które zapewnia cięcie pod kątem – to zdecydowanie zwiększa możliwości i zastosowanie pilarek.

Tak naprawdę może Ci się przydać jeszcze wiele innych elektronarzędzi, m. in. pistolet do kleju na gorąco, wyrzynarka, czy lutownica. Jednak szlifierka kątowa, wiertarka i wkrętarka oraz pilarka to podstawowy sprzęt, który każdy powinien mieć w swoim domu.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz