Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Zaprawa klejąca Mapei Super Adesilex P9

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Mapei Super Adesilex P9
 
Producent: Mapei
 
Klasyfikacja: zaprawy, kleje
 
Specyfikacja: schnięcie otwarte - 30 minut, korygowalność - do 60 minut, spoinowanie na ścianach - po 4-8 godzinach, spoinowanie na podłogach - po 24 godzinach, uzyteczność po rozrobieniu - do 8 godzin, możliwość chodzenia po powierzchni płytek po około 24 godzinach, pełne obciążenie powierzchni płytek po około 14 dniach, nakładać pacą zębatą, przydatność użycia - 12 miesięcy, zużycie - 2-5 kg/m2, pakowana w worki 25 kg
 
Materiały Budowlane: ,
 
Nasza ocena
4.5


Wasza ocena
14 wszystkich głosów

 

Plusy


elastyczność, dobra przyczepność, łatwość użycia, wysoka jakość materiału, wszechstronność, przyjazny dla środowiska

Minusy


dość wysoka cena jak na produkt tego typu, zaprawa wolno schnie


Opisywanym dzisiaj produktem jest zaprawa klejąca marki Mapei – jej oznaczenie to Super Adesilex P9 i zakupić możemy ją m.in. w kolorze szarym i opakowaniu 25kg (recenzowana wersja produktu). Zaprawa cechuje się dużym stopniem przyczepności. Nadaje się idealnie do klejenia płytek ceramicznych (a także mozaiki ceramicznej, płytek gresowych i kamienia naturalnego) zarówno w pionie, jak i […]

0
Opublikowany 6 marca 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Opisywanym dzisiaj produktem jest zaprawa klejąca marki Mapei – jej oznaczenie to Super Adesilex P9 i zakupić możemy ją m.in. w kolorze szarym i opakowaniu 25kg (recenzowana wersja produktu). Zaprawa cechuje się dużym stopniem przyczepności. Nadaje się idealnie do klejenia płytek ceramicznych (a także mozaiki ceramicznej, płytek gresowych i kamienia naturalnego) zarówno w pionie, jak i w poziomie niezależnie od tego czy jest to na zewnątrz, czy wewnątrz budynku. Stosować na podłożu tradycyjnym, w przypadku dużej chłonności zagruntować preparatem Primer G.

Mapei Super Adesilex P9 jest naprawdę bardzo dobrą zaprawą klejącą. Ma wysoką elastyczność, ponadto jest mrozoodporna, co jest szczególnie pożądaną cechą przy klejeniu płytek na zewnątrz budynku (np. na balkonach czy tarasach). Jedyne zastrzeżenia może budzić dość wysoka cena (20 złotych), jak za produkt tego typu, jednak daje nam ona gwarancję naprawdę dobrej jakości produktu.
W

edług wielu opinii opisywana zaprawa cechuje się niezwykłą wytrzymałością, świetnie trzyma się podłoża, a także nie powoduje niepożądanego efektu osuwania się płytek. Gładkość jej struktury daje nam możliwość jak najdokładniejszego dociśnięcia klejonego elementu do podłoża. Sama zaprawa jest produktem o bardzo wysokiej jakości. Nie wiąże szybko i w porównaniu do innych zapraw możemy z powodzeniem stosować ją nawet do kilku godzin po rozrobieniu. Adesilex P9 jest więc bardzo dobrym klejem, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagającego kupca.

Zdjęcia

klej adesilex p9 mapei

Filmy


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)