0
Opublikowany 9 stycznia 2020 autor Ania i Marcin w wyposażenie
 
 

Czy Twoja pralka się zepsuła ? Nową kup taniej

pralka
pralka

Pralka jest niezbędna w domu – ułatwia życie. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić, żeby prać ręcznie, jak prababcie w baliach. Mamy o wiele więcej ubrań i innych rzeczy tekstylnych. Wiele z nich jest uszyta z delikatnych materiałów. Pranie ręczne nie jest skutecznym sposobem na niektóre plamy, jest czasochłonne i męczące. Do pralki wystarczy ułożyć ubrania, ustawić program, włączyć pralkę i poczekać aż urządzenie zakończy swoją pracę. Niestety, najczęściej po 5 latach, pralka odmawia posłuszeństwa i trzeba kupić nową.

Zalana łazienka

Widok zalanej łazienki przeraża. Oznacza nie tylko sprzątanie i ryzyko zalania sąsiadów, ale także konieczność kupna nowej pralki. Usterka tego urządzania przeważnie okazuje się na tyle poważną, że nie opłaca się naprawiać pralki, ponieważ naprawa jest za droga i nie daje gwarancji długiego działania pralki. Pozostaje jedynie kupo nowej pralki. Można to zrobić w sklepach stacjonarnych lub przez internet.

Jak wybrać pralkę?

Kupując pralkę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Wielkość pralki powinna zależeć od ilości miejsca przeznaczonego na pralkę – są pralki szersze i węższe. Niektóre modele mają wbudowane suszarki, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób mających małe łazienki i niebędących szczęśliwymi posiadaczami balkonu. Pralki mają dwojaki sposób ładowania: od góry lub od dołu. Pralki ładowane od dołu są zazwyczaj większe i mają większą ładowność, to znaczy masę suchych ubrań, które może jednocześnie pomieścić w bębnie. Rodzina z dwójką dzieci potrzebuje pralki o ładowności 5-6 kg. Pralki o większej ładowności są bardziej ekonomiczne, ponieważ można prać rzadziej.

W sklepie internetowym i stacjonarnym

Na pytanie, gdzie kupować pralkę: w sklepie internetowym, czy stacjonarnym zdania są podzielone. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Są klienci, którzy muszą dokładnie obejrzeć towar, lubią chodzić po sklepach, zadawać pytania doradcom klienta. Uważają, że w sklepie mogą zapytać o radę, parametry. Z kompetencją sprzedawców różnie bywa – nie wszyscy są specjalistami od sprzętu AGD i potrafią doradzić klientowi. Sklep internetowy Mall.pl daje możliwość porównania cen, zapoznania się z produktem (przeczytania opisu i opinii klientów, którzy już korzystają z danego sprzętu) w dowolnym czasie i miejscu. Konsument korzystający ze sklepu internetowego Mall.pl nie jest uzależniony od godzin otwarcia sklepu – może zamówić pralkę, kiedy chce i określić opcje dostawy. Zakupy są bezpieczne, ponieważ sklep gwarantuje transport pod dom klienta – zakupiony towar przywozi kurier. Zakup pralki przez internet jest wygodny – wystarczy kliknąć wybrany model. Wiele produktów w sklepie internetowym można kupić taniej niż w stacjonarnym – to idealna okazja dla osób, które nie chcą przepłacać, a cenią dobrą jakość towaru. Sklepy internetowe oferują towar różnych marek w jednym miejscu. Poza tym w sklepie internetowym można liczyć na Mall.pl kod rabatowy, dzięki którym zakupy są trochę tańsze. Pralki zakupione przez internet objęte są gwarancją, taką samą, jak sprzęt w sklepie stacjonarnym.

Jakiej pralki nie warto kupować?

Powinno się unikać kupowania pralki używanej z ofert umieszczanych w ogłoszeniach. Okres użytkowania takiej pralki nie jest długi, a kupujący nie ma pewność, że pralka nie posiada choćby drobnej usterki. Cena używanej pralki jest wielokrotnie niższa niż w sklepie, ale nie jest to okazyjny zakup. Kupując pralkę używaną najczęściej trzeba ją przetransportować we własnym zakresie. Jest to sprzęt ciężki i nie wejdzie do każdego modelu samochodu osobowego.

Zakupy przez internet zyskały na popularności i funkcjonują na rynku na równi z kupowaniem towaru w sklepach stacjonarnych. Sprzęt AGD, w tym pralkę, konsumenci coraz częściej kupują przez internet ze względu na wygodę i możliwość wykorzystania kodów rabatowych. Sklepy internetowe oferują sprzęt wszystkich producentów, więc klient bez problemu kupi pralkę ulubionej marki, do której ma największe zaufanie.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl