0
Opublikowany 28 grudnia 2019 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Nowoczesne zasłony. Nie tylko do tradycyjnych wnętrz

nowoczesne-zaslony
nowoczesne-zaslony

Wystrój okna to kwestia dużo ważniejsza niż wydaje się to niektórym osobom właśnie urządzającym mieszkanie. Jego wielkie znaczenie wynika przede wszystkim z faktu, że okno zajmuje sporą część co najmniej jednej ściany w danym pomieszczeniu, przez co jest jednym z najbardziej dominujących elementów – w ogromnym stopniu wpływa więc na to, jak będzie prezentował się cały pokój. Warto więc zadbać o to, by aranżacja okna była efektowna i dopasowane do pozostałych przedmiotów w danym wnętrzu.

  1. Firany do salonu – jak wybrać najlepsze? Kilka ważnych zasad

  2. Żaluzje lub rolety czy zasłony do salonu? Co warto wybrać?

  3. Zasłony – czy sprawdzą się tylko w tradycyjnych wnętrzach?

Jeszcze ważniejszym powodem ku temu, by nie lekceważyć wystroju okna jest to, że jest on widoczny nie tylko wewnątrz mieszkania. Bez trudu będą go też dostrzegać przechodnie i sąsiedzi. Dotyczy to w szczególności okien znajdujących się na parterze oraz pierwszym piętrze, jednak nie tylko w nich właściciele powinni zatroszczyć się o to, by okna robiły dobre wrażenie. Jak jednak osiągnąć zamierzony efekt? Ten zależy od wielu czynników, z których najważniejszym są firany i zasłony.

Firany do salonu – jak wybrać najlepsze? Kilka ważnych zasad

Aby nasze okno dobrze się prezentowało, wszystkie elementy jego wystroju powinny być do siebie dopasowane i, co najważniejsze, odpowiednio dobrane do wnęki. Tu największe znaczenie mają oczywiście jej wymiary. Szerokość i długość firan musi odpowiadać wielkości okna oraz temu, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Różne kroje firan i zasłon cechują się różną długością. Warto mieć to na uwadze podczas dokonywania pomiarów.

Przy wyborze firan i zasłon gotowych warto też zwrócić uwagę na ich wygląd. Ten powinien być dopasowany przede wszystkim do tego, w jakim stylu utrzymane jest dane wnętrze. Wybór dostępnych opcji jest na szczęście naprawdę szeroki i bez względu na to, jakie wnętrzarskie rozwiązania preferujemy, na pewno bez problemów znajdziemy odpowiednie modele zarówno firan, jak i zasłon.

Żaluzje lub rolety czy zasłony do salonu? Co warto wybrać?

Urządzając salon, wielu z nas staje przed dylematem dotyczącym wyboru sposobu wystroju okna. W sklepach znajdziemy wiele różnych opcji, z czego najważniejsze to rolety, żaluzje plisy oraz różnego rodzaju zasłony. Które z nich są najbardziej godne uwagi? To zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Przy podejmowaniu decyzji warto jednak rozważyć wady i zalety wszystkich rozwiązań i porównać je ze sobą pod względem funkcjonalnym.

Tu bardzo korzystnie wypadają zasłony. Wymagają wprawdzie montażu dodatkowego karnisza lub modelu przystosowanego do wieszania jednocześnie firan i zasłon, ale ten niewielki minus rekompensują liczne zalety tego rozwiązania. Najważniejszą z nich jest z całą pewnością fakt, że można je łatwo ściągnąć do prania lub zmienić na inne, modyfikując w ten sposób wygląd pokoju. To spora różnica w porównaniu z roletami lub żaluzjami, których czyszczenie jest dość problematyczne, a montaż i demontaż niejednokrotnie wymagają sporych nakładów pracy.

Zasłony – czy sprawdzą się tylko w tradycyjnych wnętrzach?

Jednym z argumentów najczęściej wysuwanym przez osoby decydujące się na montaż rolet i żaluzji jest to, że zasłony pasują tylko i wyłącznie do wnętrz urządzonych tradycyjnie. To jednak nie jest prawdą, bo w sklepach bez problemu znajdziemy również nowoczesne zasłony, które świetnie wkomponują się we wszystkie aktualnie modne wnętrzarskie trendy. Szeroki wybór dostępny jest na przykład na stronie https://alena-firany.pl/zaslony-do-salonu.html.

 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe