Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Czujnik ruchu Steinel IS 1, 500W, 120 stopni

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Steinel IS 1
 
Producent: Steinel
 
Klasyfikacja: czujniki ruchu
 
Specyfikacja: zasilanie: 230V, 50Hz, moc przyłączana: 500W - obciążenie omowe np. żarówki lub indukcyjne; świetlówki kompaktowe, żarówki energooszczędne - maksimum 4 sztuki, kąt wykrywania: 120 stopni, zakres obracania: 180 stopni w pionie, 30 stopni w poziomie, zasięg: do 10 m, ustawienie progu czułości zmierzchowej: 2 - 2000 luksów, ustawienie czasu: 8s - 35min, stopień ochrony: IP54, klasa ochronności: II, wymiary (wys. x szer. x gł.) - 50 x 80 x 120mm.
 
Wyposażenie: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
5 wszystkich głosów

 

Plusy


niewielkie wymiary, duży zasięg, elegancki wygląd

Minusy


brak


Czujnik ruchu IS 1 marki Steinel do swego działania wykorzystuje tzw. podczerwień pasywną. Jest to najwyższej jakości produkt, niezwykle dopracowany – do jego wyrobu użyto starannie wyselekcjonowanych materiałów. Układy umieszczonej w nim elektroniki, sterujące czujnikami zapewniają pełną stabilność i niezawodność działania. W połączeniu uzyskujemy pełen komfort użytkowania urządzenia przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Do cech charakterystycznych, […]

3
Opublikowany 6 lutego 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest urządzenie z grupy przedmiotów futurystycznych, powoli zadomawiających się w naszych realiach w kontekście budowy inteligentnych domów. Mowa tu o czujniku ruchu IS 1 marki Steinel. Czym jest ów produkt i czy służy wyłącznie do takich celów jakie sugeruje nam jego nazwa? Zaczynajmy recenzję!
 

Czujnik ruchu IS 1 marki Steinel do swego działania wykorzystuje tzw. podczerwień pasywną. Jest to najwyższej jakości produkt, niezwykle dopracowany – do jego wyrobu użyto starannie wyselekcjonowanych materiałów. Układy umieszczonej w nim elektroniki, sterujące czujnikami zapewniają pełną stabilność i niezawodność działania. W połączeniu uzyskujemy pełen komfort użytkowania urządzenia przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

czyjka ruchu sufitDo cech charakterystycznych, wyróżniających czujnik Steinel IS 1 spośród konkurencyjnych urządzeń bez wątpienia możemy zaliczyć precyzyjnie wykonaną soczewkę Fresnera oraz bardzo czuły i niezawodny detektor podczerwieni. Obudowa czujnika wykonana została z niezwykłą precyzją i dbałością o detale przy użyciu najwyższej jakości tworzyw sztucznych, odpornych na szkodliwe czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie ultrafioletowe. Urządzenie występuje w dwóch eleganckich wariantach kolorystycznych – czarnym i białym. Pracować może zarówno w pionie, jak i w poziomie, zaś sam jego montaż możliwy jest i na ścianie i na suficie. Produkt jest bardzo intuicyjny w działaniu – cechę tą szczególnie zaobserwować możemy podczas jego pracy po zmierzchu. Jeden czujnik obejmuje kontrolą powierzchnię do 150 metrów kwadratowych.

 

Steinel czujka ruchu

 

Jeśli chodzi o dane techniczne recenzowanego produktu to zasilany jest on standardowym prądem elektrycznym o napięciu 230V i częstotliwości 50Hz. Całkowita moc przyłączana narzędzia oscyluje na wartość 500W. Kąt wykrywania ruchu to 120 stopni. Urządzenie możemy obracać w zakresie 180 stopni w pionie i 30 stopni w poziomie, zaś jego całkowity zasięg to 10 metrów. Inne dosyć istotne parametry to: ustawienie progu czułości zmierzchowej: 2 – 2000 luksów, ustawienie czasu: 8s – 35min, stopień ochrony: IP54 oraz klasa ochronności: II. Co do samych gabarytów urządzenia – jego wymiary to odpowiednio: 50 x 80 x 120 mm (urządzenie z daleka jest praktycznie niewidoczne).

 
Cenowo produkt przedstawia się niezwykle korzystnie – kwota jaką musimy dysponować w celu jego zakupu to niespełna 90 złotych. Warto się nad nim zastanowić pod aspektem dążenia naszych domowych rozwiązań w kierunku nowoczesności. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

czujnik pir ruchu
Steinel
Steinel IS test

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze


 1.  
  Antoni Kaczmerczyk

  Jestem konserwatorem na dużym osiedlu,mamy zainstalowane 34 takieczujki nie miałem z Zadná kłopotu jak do tej pory, produkt godny polecenia
 2.  
  Daniel

  Właśnie zastanawiam się nad wyborem kilku czujników do swojego domu więc artykuł jest dla mnie bardzo przydatny. Duży plusik.
 3.  
  Soltherm
  5.0

  Bardzo dobre czujniki ruchu. Super działanie w każdych warunkach pogodowych szczerze polecam.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)