Preparat wielofunkcyjny WD-40

Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie słyszałaby o preparacie wielofunkcyjnym WD-40. Każdy szanujący się majsterkowicz z pewnością ma go w swoim warsztacie i – jeśli wierzyć krążącym na jego temat legendom – sięga po niego nader często. Czy jednak rzeczywiście spektrum zastosowania WD-40 jest aż tak szerokie? Jakie problemy można rozwiązać, sięgając po ten wielofunkcyjny preparat? Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie w poniższej recenzji.

 Preparat WD 40 

Na stronach wielu sklepów internetowych preparat WD-40 zlokalizować można w dziale z odrdzewiaczami. Bez żadnej przesady powiedzieć można, że jego właściwości w zakresie radzenia sobie z rdzą stały się jego znakiem rozpoznawczym. I rzeczywiście, przy pomocy WD-40 można z łatwością poradzić sobie z odkręceniem nawet silnie zardzewiałych, zapieczonych śrub i wkrętów. Preparat posiada silne właściwości penetrujące, dzięki czemu rozluźnia nawet długotrwale zapieczone połączenia różnego rodzaju metali. Przy pomocy WD-40 udało nam się z łatwością odkręcić naprawdę mocno skorodowane wkręty, bez konieczności ich mechanicznego uszkadzania.

Doskonałe rezultaty można uzyskać, stosując WD-40 do prewencji antykorozyjnej oraz w przypadku materiałów, na których pierwsze oznaki rdzewienia zaczęły dopiero się pojawiać. Preparat doskonale wysusza metalowe powierzchnie i według zapewnień producenta eliminuje nawet mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem cząsteczki wody, które bardzo częsta przyczyniają się do rozrostu ognisk rdzy.

Oprócz tego WD-40 zawiera w swoim składzie innowacyjne składniki antykorozyjne, które długotrwale przywierają do pokrytej nim metalowej powierzchni i perfekcyjnie wsiąkają nawet w najdrobniejsze nierówności, zapobiegając ich korodowaniu.

WD-40 może być również z powodzeniem stosowany w przypadku wszelkiego rodzaju mechanizmów, których ruchome elementy poruszają się z widocznym trudem, często generując przy tym niemiłe dla ucha trzaski i skrzypienie. Przy pomocy WD-40 udało nam się naoliwić skrzypiące drzwi oraz wyeliminować wszelkie związane z ich otwieraniem i zamykaniem nieprzyjemne dźwięki. Doskonałe rezultaty można równie uzyskać w przypadku wilgotnych silników, których uruchomienie stanowi zazwyczaj spore wyzwanie. Higroskopijne właściwości preparatu wielofunkcyjnego WD-40 sprawiają, że tworzy on nieprzenikalną powłokę pomiędzy powierzchnią metalu a wodą. Ta unikatowa właściwość sprawia, że WD-40 świetnie eliminuje spięcia w instalacjach elektrycznych spowodowane właśnie zawilgoceniem.

Wielofunkcyjny preparat WD-40 to także sprawdzony sposób na usuwanie różnego rodzaju trudnych zabrudzeń. Produkt ten pomaga pozbyć się brudu, tłuszczu, smarów i olejów. Oprócz tego jego formuła rozpuszcza materiały samoprzylepne, co pozwala z łatwością usuwać nalepki oraz inne zabrudzenia na bazie różnego rodzaju klejów.

Spektrum zastosowanie WD-40 naprawdę nas zaskoczyło. Ten preparat bez wątpienia powinien znaleźć się w każdym domu i przydomowym warsztacie. Nasza końcowa ocena tego produktu to w pełni zasłużona dziesiątka.

wd 40 cena

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

 zobacz filmy z naszego kanału zobacz również filmy naszego autorstwa.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 Sprawdź jaka cena. Porównaj alternatywne produkty. 


Następny artykuł

Komentarze 1

  1. Marecki says:

    WD stosuje praktycznie do wszystkiego :-)
    Nawet do mycia rąk po pracach w warsztacie. Prawdziwy must have !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje