0
Opublikowany 25 października 2017 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Rolnictwo, przemysł, branża budowlana – jak powiększyć swój park maszyn?Kupowanie maszyn używanych może być dobrym sposobem na unowocześnienie swojej firmy. Podczas gdy nowe produkty mogą bardzo obciążyć niestabilny budżet przedsiębiorstwa, używane pojazdy, urządzenia czy narzędzia wciąż bywają w dobrym stanie, a kosztują ułamek tego, co trzeba zapłacić za odpowiednik prosto z linii produkcyjnej.

Lepsze tanie nowe czy tanie używane?

Oczywiście rynek maszyn rolniczych, przemysłowych albo budowlanych jest ogromny i znajdziemy na nim nowe produkty w niskich cenach. Jednak niskie koszty zakupu nie zawsze oznaczają oszczędności. Zwykle producent tanich maszyn oszczędza na użytych materiałach i komponentach, korzysta taniej, bo przestarzałej technologii, często przez to niemożliwy jest profesjonalny serwis albo zakup części zamiennych. Czynniki te sprawiają, że nasz zakup okazuje się jednorazowy, bezużyteczny albo jego renowacja i naprawa są zbyt kosztowne. Tymczasem używane maszyny znanych firm mają wysoką trwałość, a gdy są regularnie modernizowane i serwisowane, służą przez wiele lat.

Decydujemy się na zakup sprzętu używanego

Wiemy już, że jeśli budżet nie pozwala na zakup nowego sprzętu, warto kupić używany. Można to zrobić w prosty sposób, biorąc udział w licytacjach. Przykładem może być strona https://www.klaravik.pl/. To pomysł pochodzący ze Szwecji i sprawdzony w wielu krajach skandynawskich. Opiera się na sprzedaży sprzętu i maszyn dla rolnictwa, budownictwa czy przemysłu w postaci aukcji, zaczynających się od ceny minimalnej, ustalonej przez sprzedawcę. Przedsiębiorca, który z jakichś powodów chce sprzedać swoją własność, może to zrobić za pośrednictwem portalu, a klient kupuje tanio dobrze opisany kombajn, traktor, podnośnik czy wózek widłowy, który posłuży mu jeszcze przez wiele lat.

W taki prosty sposób można kupić, ale także sprzedać własną maszynę, kiedy jest już zbędna, albo gdy wymienić ją chcemy na nową i odzyskać chociaż część wcześniej zainwestowanych pieniędzy.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe