Rusztowanie jest potrzebne tam, gdzie fachowiec sam nie sięgnie, czyli na dużych wysokościach. Jest to konstrukcja stawiana na określony czas i może mieć wysokość od dwóch do kilkudziesięciu metrów. Konstrukcja składa się z poziomych i pionowych słupów, a między nimi znajdują się pomosty. Takie rusztowania posiadają na stałe najczęściej duże firmy budowlane, lecz dla małych firm i osób prywatnych kupno rusztowania się nie opłaca. Dla nich jest inne, idealne rozwiązanie – dzierżawa rusztowania! Sprawdź, na jakich warunkach można wypożyczyć rusztowanie.
Gdzie potrzebne są rusztowania?
Rusztowania potrzebujemy, jeśli wykonujemy:
- Różne prace budowlane.
Rusztowania są niezbędne najczęściej przy ocieplaniu, malowaniu i tynkowaniu elewacji. Z wynajmu rusztowań mogą skorzystać firmy remontowo-budowlane, jak i klienci indywidualni, którzy planują samodzielne ocieplenie lub odnowienie elewacji.
- Montowanie elementów.
Przy montowaniu barierek, elementów odwodnień, czy określonych przeszkleń również możemy potrzebować rusztowania.
- Prace wewnątrz wysokich obiektów lub pomieszczeń
Mogą być one wykonywane np. wewnątrz klatek schodowych, czy hal przemysłowych.
Ponadto rusztowania są używane podczas:
- przedstawień teatralnych, koncertów, czy imprez plenerowych
- instalowania i konserwacji klimatyzacji, oświetlenia czy systemu wentylacyjnego
- prac konserwatorskich, konserwacyjnych i wyburzeniowych
Zalety dzierżawy rusztowania
Oferta wynajmu rusztowania jest kierowana przede wszystkim do małych i średnich firm budowlanych, prywatnych inwestorów, którzy z rusztowań korzystają okresowo, oraz klienta indywidualnego. Ofertę sprawdź tutaj: https://www.ekspres-rusztowania.pl/rusztowania-elewacyjne. Dla firmy wynajem konstrukcji niesie ze sobą następujące korzyści:
- Opłaty związane z dzierżawą rusztowania firma może ująć w kosztach działalności, dzięki temu zapłaci niższy podatek dochodowy.
- Cena dzierżawy rusztowania jest zazwyczaj niska – zaczyna się od kilkunastu groszy za dobę!
- Rusztowanie jest montowane i demontowane przez wykwalifikowanych specjalistów z firmy wynajmującej.
- Niektóre firmy transportują rusztowanie do dowolnego miejsca w Polsce.
- Elementy stalowe rusztowania są odpowiednio zabezpieczone środkiem antykorozyjnym, a drewniane elementy impregnatem – my nie ponosimy żadnych kosztów z tym związanych.
- Nie ponosimy również kosztów związanych z przechowywaniem konstrukcji.
- Firmy wynajmujące oferują często zniżki dla stałych klientów.
Rodzaj i wielkość rusztowania możemy dopasować indywidualnie do określonego zlecenia.
Wynajmujemy rusztowanie – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy się upewnić, jakiego rodzaju rusztowania potrzebujemy. Niektóre firmy oferują kilka modeli rusztowań:
- elewacyjne,
- warszawskie,
- aluminiowe,
- włoskie GOFFI.
Rusztowanie warszawskie jest odpowiednie np. przy malowaniu wnętrz, natomiast rusztowanie elewacyjne jest niezbędne przy pracach związanych z elewacją. Specjalista z firmy dopasuje odpowiedni model do naszych potrzeb. Zwróćmy uwagę również na tworzywo, z którego konstrukcja jest wykonana. Wybierajmy tylko stabilne modele. Warto też skorzystać z rusztowania mobilnego, jeśli zamierzamy je przenosić.
Po drugie sprawdźmy, czy konstrukcja spełnia normy bhp, posiada potrzebny certyfikat, i czy posiada powłokę antypoślizgową.
Dzierżawiąc rusztowanie mamy zapewnioną fachową pomoc, nie jesteśmy pozostawieni z wyborem sami sobie. Wynajmując sprzęt mamy gwarancję, że jest on konserwowany regularnie, jest dobrej jakości i posiada ważne konserwacje i przeglądy. Warto zawsze skorzystać z takiej oferty.