0
Opublikowany 11 maja 2018 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Jak urządzić pokój z ciemną podłogą?

aranżacja sypialni
aranżacja sypialni

Elegancko oraz luksusowo. Ważne jest jednak to, by w odpowiedni sposób podkreślić głębie koloru. Dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało przytulnie. Dlatego warto zwrócić uwagę na parę połączeń, które sprawdzą się w każdym przypadku, ale też sprawią, że pokój nabierze prawdziwego charakteru.

Silny charakter

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ciemna podłoga będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają silną osobowość. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie stanie się odzwierciedleniem ich charakteru. Ważne jest jednak to, by wiedzieć, z czym połączyć taką podłogę. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobranie odpowiednich kolorów mebli lub dodatków. W ten sposób pokój będzie wyglądał niezwykle szykownie, ale też miło i przytulnie.

Optyczne powiększenie pokoju

Trzeba przyznać, że ciemna podłoga optycznie pomniejsza pomieszczenie. Dlatego bardzo ważne jest to, by zrównoważyć to wrażenie. Najlepszym sposobem będzie zastosowanie jasnych mebli oraz ścian. Dzięki temu ciemne kolory nie będą przytłaczające. Warto jednak zaznaczyć, że nie trzeba całkowicie rezygnować z mocnych kolorów. Po prostu powinniśmy ograniczyć się do pojedynczych akcentów jak np. jednego fotela, poduszek, zasłon lub jednej ściany. Kolejne informacje na temat doboru właściwych kolorów można znaleźć na stronie http://kdcmeble.com/pl/blog/13_jaki-kolor-mebli-pasuje-do-ciemnej-podlogi.

Najlepsze wybory kolorystyczne

Jak już wcześniej zostało wspomniane, ciemną podłogę najlepiej podkreślą jasne kolory. Jednak również w tym przypadku trzeba być ostrożnym, np. sporych problemów może przysporzyć biel. W tym przypadku trzeba być naprawdę ostrożnym, ponieważ możemy przez przypadek stworzyć mało przytulne pomieszczenie. Dlatego, jeżeli bardzo zależy nam na białych ścianach, to powinniśmy zestawić je z meblami o ciepłych kolorach. Wtedy pokój zyska ciekawy charakter. Warto też podkreśli, że istnieje wiele różnych barw, które będą idealnie współgrały z ciemną podłogą.

Odcienie szarości

W przypadku, gdy mamy czarną podłogę, możemy połączyć ją z szarymi ścianami lub meblami. Te dwa kolory doskonale się uzupełniają. Ważne jest jednak to, by wybierać jasny odcień szarego. Wtedy pomieszczenie nie będzie przytłaczało, tylko zachęcało do spędzenia w nim czasu. Warto również zdecydować się na wykorzystanie jakichś kolorowych dodatków. W tym przypadku idealnie sprawdzą się krzesła lub fotele obite turkusową, lub musztardową tkaniną.

Beż i écru

Trzeba przyznać, że ciemna, brązowa podłoga najlepiej będzie się prezentowała w połączeniu z różnymi odcieniami beżów oraz écru. Ważne jest jednak to, by korzystać z całej palety odcieni, a nie zamykać się tylko na jeden kolor. Doskonałym połączeniem będzie wybór bardzo jasnego beżu jako farby na ściany, a w przypadku mebli postawić na ciemniejsze barwy, które wchodzą już w brąz. Dla przełamania monotonni można dodać parę czerwonych elementów dekoracyjnych.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe