0
Opublikowany 16 stycznia 2017 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Koszty budowy domu parterowego i sposoby ich obniżaniaInwestycje budowlane nie są tanie i nawet przy niewielkich domach jednorodzinnych, których powierzchnia nie przekracza 80 metrów kwadratowych, trzeba się liczyć z kosztami rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Są jednak sposoby na skuteczne oszczędzanie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości inwestycji – dobrych materiałów, rzetelnej ekipy i sprawdzonych placów architektonicznych.

Obniżanie kosztów architektonicznych

Najłatwiej ciąć koszty od samego początku planowanej inwestycji, czyli już w chwili, gdy wybiera się pierwsze projekty domów parterowych. Zamiast brać pierwszy z brzegu plan zaoferowany przez architekta, lepiej się rozejrzeć, poszukać rozwiązań u konkurencji lub skorzystać z gotowych projektów, których nie brakuje w Internecie.

To właśnie tam można znaleźć plany nawet do 40% tańsze niż w stacjonarnych biurach architektonicznych, co daje średnio kilka tysięcy złotych oszczędności. Dodatkowo bardzo często można skorzystać z atrakcyjnych promocji i kodów rabatowych, które jeszcze bardziej obniżają koszty zakupu planu nowego domu.

Jeśli z kolei szuka się kompleksowego rozwiązania – z garażem, poddaszem, wyznaczoną powierzchnią tarasu, można od razu przejrzeć projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym, które bardzo często prócz adaptacji parteru, zawierają też profesjonalny plan aranżacji poddasza i to w tej samej cenie.

Niższe koszty budowlane

Znaczącą obniżkę ogólnych kosztów związanych z budową wymarzonego domu parterowego uzyskuje się jednak dopiero na etapie właściwej budowy. Sam zakup materiałów w hurtowni, a nie za pośrednictwem firmy budowlanej lub marketów budowlanych pozwala zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Warto też pamiętać, że jeśli wybiera się projekty domów parterowych z garażem wewnętrznym, można zaoszczędzić trochę pieniędzy na połączeniu garażu z kotłownią (poprzez likwidację ścianki działowej). W projektach tych te dwa pomieszczenia są bowiem najczęściej zlokalizowane tuż obok siebie, ewentualnie zamiennie ze spiżarnią lub składzikiem.

Obniżka kosztów jest też możliwa w kontekście wyboru firmy budowlanej – nie zawsze trzeba wybierać ekipę z najbliższej okolicy, bo nierzadko firmy znajdujące się nieco dalej są w stanie wykonać projekt po o wiele niższych kosztach i to uwzględniając cenę dojazdu do klienta.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl