Ogród wokół domu lub popularny w miastach ogród działkowy to nie tylko prywatna zielona przestrzeń, pełna bujnej roślinności, ale także miejsce do odpoczynku po pracy oraz na spotkania z rodzinną i przyjaciółmi. W ogrodzie dobrze jest utworzyć swoją strefę relaksu, która uprzyjemni czas przebywania na świeżym powietrzu, zapewni schronienie w razie deszczu lub upału. Niewiele trzeba, aby zapewnić sobie wygodny odpoczynek w ogrodzie niezależnie od pogody. Wystarczy zamontować namiot ogrodowy.
Namiot ogrodowy – estetyka i funkcjonalność
Namiot ogrodowy bardzo ułatwia życie – chroni przed słońcem i deszczem. W przestrzeni rekreacyjnej jaką jest ogród jest niezbędny. W razie deszczu nie trzeba przenosić przyjęcia lub spotkania z przyjaciółmi do domu. Wystarczy schować się namiotem i nadal dobrze bawić się ze znajomymi. Namioty ogrodowe są estetycznie wykonane, ładne i idealnie wkomponowują się w krajobraz ogrodu – stanowią integralną część rekreacyjnej przestrzeni. Łatwo się je rozkłada i składa, a w stanie złożonym zajmują niewiele miejsca. Bez problemu można przenieść namiot w inne miejsce. Przed deszczem chroni nie tylko dach, ale także kotara, którą w razie deszczu można zasunąć i przeczekać – opady. Nikt nie zmoknie. We wnętrzu pawilonu ogrodowego jest dużo miejsca – wygodnie spędzi w nim czas, nawet kilkanaście osób.
Na przyjęcie i wesele
Przyjęcia w ogrodzie to wiosenno-letnia moda od wielu sezonów. Miłe spędzenie czasu w ulubionym towarzystwie, dobre jedzenie i to wszystko na tle zieleni, powodują, że jest to popularny trend. Aby zachować prywatność, uniknąć wzroku przechodniów i nielubianych sąsiadów lub zabezpieczyć się przed deszczem, można rozłożyć namiot ogrodowy. Udane przyjęcie gwarantowane. Namioty ogrodowe coraz częściej są wykorzystywane jako miejsca kameralnych wesel. Choć w pierwszej chwili może się to wydawać dziwne, to jest to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród młodych par. Wesele odbywa się w ich ogrodzie i jest znacznie tańsze niż wynajęcie sali. Można wypożyczyć specjalny, ładnie wyglądający i duży namiot ogrodowy do tego celu. Zmieści się w nim sporo osób i stół. W drugim namiocie można urządzić salę do tańca. Przy dobrej pogodzie zabawa weselna może odbywać się pod gołym niebem. Trend został podpatrzony z amerykańskich seriali i przyjął się w kraju nad Wisłą.
Konstrukcja i rodzaje pawilonów ogrodowych
Namioty ogrodowe uznaje się za swoisty typ altany. Składa się z szkieletu i naciągniętej na niego tkaniny. Ściany boczne można odpiąć w dowolnym momencie. Demontuje się je na okres zimowy i rozkłada wiosną. Namioty ogrodowe są pozbawione podłóg – mogą stać równie dobrze na trawie lub na innym podłożu. Zmiana lokalizacji pawilonu nie stanowi problemu. Konstrukcja jest zazwyczaj kwadratem lub prostokątem, choć zdarzają się także trójkątne namioty, ale są one mniejsze. Do wyboru są namioty z zadaszeniem, ale bez ścian lub kompletne ze ścianami. Namioty pozbawione ścian nie są zbyt funkcjonalne, ponieważ nie chronią przed deszczem, wiatrem, czy wścibskim wzrokiem sąsiadów. Można dokupić nawet kilka rodzajów ścian do pawilonów ogrodowych otwartych i zmieniać je w zależności od potrzeb.
Namiot ogrodowy – wymiary
Idealny namiot ogrodowy do organizacji przyjęć i codziennego użytkowania powinien mieć 3 metry wysokości i 6 długości. Konstrukcje metalowe są lekkie i przez to ich stabilność nie spełnia wygórowanych wymogów. Namioty ogrodowe wykonane z metalu i sztucznego ratanu zapewniają właściwą stabilność podczas przebywania w nim większej liczby gości. Największe bezpieczeństwo zapewniają konstrukcje wykonane z drewna, ale są one ciężkie i znaczenie trudniej przenosić je na inne miejsce.
Wybór namiotu ogrodowego zależy od potrzeb przyszłego właściciela. Na szczęście klienci nie mogą narzekać na brak interesującej oferty w tym zakresie. Warto go zakupić, aby uniezależnić się od pogody w czasie odpoczynku w ogrodzie. To świetne miejsce dla dziecięcych zabaw. Można zaprosić małych przyjaciół swoich dzieci do wspólnego spędzania czasu w ogrodzie.