Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Zipper – Zagęszczarka ZI-RPE 90

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Zipper - Zagęszczarka ZI-RPE 90
 
Producent: Zipper
 
Klasyfikacja: zagęszczarki do gruntu
 
Specyfikacja: waga: 88 kg, generowany hałas: 107 dB, gwarancja: 2 lata
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
20 wszystkich głosów

 

Plusy


prosta obsluga

Minusy


bardzo duży hałas generowany przez urządzenie, wysoka cena


  Na początek warto niezaznajomionych z tematem uświadomić czym jest takowa zagęszczarka do gruntu. Opisując w telegraficznym skrócie, jest to maszyna stosowana zwykle do zagęszczania podłoża (gruntu, nawierzchni) poprzez ruchy wibracyjne. Element roboczy stanowi w niej metalowa płyta wzbudzana przez układ wibracyjny napędzany silnikiem elektrycznym lub spalinowym. W tym wypadku mamy do czynienia z zagęszczarką napędzaną układem spalinowym. Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 wyposażona została w […]

1
Opublikowany 10 lutego 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

 

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest zagęszczarka do gruntu marki Zipper o oznaczeniu modelowym ZI-RPE 90. Od początku istnienia naszego działu z recenzjami produkty tego typu nie były opisywane – warto zatem z nowym rokiem otworzyć się na nowości. Do czego służy urządzenie? Jakimi cechami wyróżnia się na rynku? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule. Zaczynajmy!

 

Na początek warto niezaznajomionych z tematem uświadomić czym jest takowa zagęszczarka do gruntu. Opisując w telegraficznym skrócie, jest to maszyna stosowana zwykle do zagęszczania podłoża (gruntu, nawierzchni) poprzez ruchy wibracyjne. Element roboczy stanowi w niej metalowa płyta wzbudzana przez układ wibracyjny napędzany silnikiem elektrycznym lub spalinowym. W tym wypadku mamy do czynienia z zagęszczarką napędzaną układem spalinowym.

i-zipper-zi-rpe-90

Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 wyposażona została w innowacyjną płytę ugniatającą o wymiarach 550 mm (długość) i 420 mm (szerokość). Urządzenie to uderza w powierzchnię gruntową z częstotliwością 5800 uderzeń na minutę i siłą 10,3 kN. W maszynie Zipper ZI-RPE 90 zastosowany został silnik jednocylindrowy, czterotaktowy z rozruchem ręcznym o mocy 4 kW i pojemności skokowej 196 cm3. Jeśli chodzi o zasilanie zagęszczarki to urządzenie spala 1,5 litra benzyny bezołowiowej na godzinę. Sam zbiornik paliwa z kolei cechuje się pojemnością rzędu 3,6 litra.

Inne z aspektów technicznych opisywanego produktu to: prędkość posuwu – 41 centymetrów na sekundę, wydajność – 504 metry kwadratowe na godzinę,  siła dośrodkowa – 13 kN, głębokość zagęszczania – 20 centymetrów, poziom wibracji przenoszonych na rączkę – 16,25 m/s2.  Co do samych gabarytów maszyny to charakteryzuje się ona dość sporą wagą 88 kilogramów oraz wspomnianymi wyżej wymiarami płyty 550×420 milimetrów. Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 nie jest urządzeniem cichym – generuje ona duży hałas o natężeniu 107 dB.  Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

 
Zagęszczarka Zipper ZI-RPE 90 oprócz tego, że nie jest urządzeniem cichym, nie należy również do urządzeń tanich. Kwotą jaką musimy dysponować oscyluje w okolicach aż 1700 złotych! W zamian jednak otrzymamy sprzęt o ponad przeciętnej wydajności, który wbrew swoim pokaźnym gabarytom całkiem łatwo się obsługuje. Ocena ogólna – czwórka z plusem!

 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

zagęszczarka ZI-RPE 90 opinie

 

ZI-RPE 90 opinie

 

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Paweł

    A jaki olej i jaki filtr oleju? Proszę o informacje

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)