W ostatnich miesiącach coraz więcej uwagi poświęca się dwóm nakładającym się na siebie kryzysom – klimatycznemu oraz finansowemu. Ogrzewanie domu powinno być nie tylko jak najtańsze, ale też przyjazne środowisku naturalnemu. Ten warunek spełniają przede wszystkim cieszące się coraz większą popularnością pompy ciepła. Co warto wiedzieć na ich temat?
Zanim kupisz pompę ciepła dowiedz się, jak działa i jakie wymagania należy spełnić
Pompy ciepła to urządzenia, którą do działania wykorzystują energię znajdującą się w środowisku – glebie, wodach powierzchniowych i gruntowych lub powietrzu. Za pomocą specjalnego systemu transformują one to ciepło w energię, którą następnie można wykorzystać do ogrzania domu i innych zastosowań. Oczywiście nie każdy typ pompy ciepła można wykorzystać na każdej działce. Pompa wodna wymaga dostępu do wód o odpowiednich parametrach, a gruntowa – możliwości wykonania odwiertu.
Zastosowanie pompy ciepła. Do ogrzania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej
Na popularność pomp ciepła w dużej mierze wpływa również ich uniwersalność. Z wykorzystaniem tego typu urządzeń można zarówno przygotować ciepłą wodę użytkową, jak i zastosować je do ogrzewania budynku. Co ważne. na rynku dostępne są pompy o różnej mocy – z powodzeniem dobierzemy więc model pozwalający ogrzać nawet budynki o dużej kubaturze.
Pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii – jest ekologiczna i tania w eksploatacji
Zdecydowanie najważniejszym wśród czynników wpływających na popularność pomp ciepła jest fakt, że wykorzystują one odnawialne źródła energii. To zaś przekłada się nie tylko na ekologiczne działanie, ale też małe obciążenie dla portfela. Dzięki temu pompy są idealnym rozwiązaniem dla inwestorów myślących o środowisku naturalnym, a zarazem chcących zmniejszyć wysokość rachunków.
Gruntowa, wodna czy powietrzna pompa ciepła? Podpowiadamy, jaki rodzaj pompy wybrać
Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła. Są to:
- pompa powietrzna: do działania wykorzystuje powietrze znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu budynku;
- pompa gruntowa: pobiera ciepło z głębokich warstw ziemi;
- pompa wodna: działa dzięki energii znajdującej się w wodach gruntowych głębszych warstwach wód powierzchniowych;
Pompy Ciepła Skoczów. Komu powierzyć montaż pompy ciepła? Jak wybrać odpowiednią firmę?
Wybierając firmę, która zainstaluje dla nas pompę ciepła, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Są to m.in. opinie poprzednich klientów, jakość montowanego sprzętu oraz to, czy świadczy ona kompleksowe usługi (poza pompami ciepła, może oferować również klimatyzację i wentylację). Wysokiej jakości ofertę można znaleźć na https://soldom.pl/powietrzne-pompy-ciepla-skoczow/