0
Opublikowany 24 maja 2019 autor antonooowka w Wiedza budowlana
 
 

Projekt instalacji elektrycznej

instalacja-elektryczna
instalacja-elektryczna

Czy potrafisz żyć bez prądu?

Życie bez prądu w obecnych czasach dla wielu jest wręcz niemożliwe. Niektóre codzienne czynności byłyby dla nas niemożliwe do wykonania, a wiele urządzeń nieosiągalne. Czy wyobrażamy sobie życie bez elektroniki? Na szczęście takie czasy mamy już daleko za sobą i raczej nam nie zagrażają. Aby cieszyć się funkcjonalnym życiem ze wszystkimi udogodnieniami trzeba na etapie budowy domu zadbać o to, żeby projekt instalacji elektrycznej w Twoim domu był indywidualnie i wzorowo zaprojektowany pod Twoje oczekiwania. Raz a dobrze wykonany projekt, uchroni nas przed ewentualnymi poważnymi kosztami przy moderacji aktualnej instalacji.

Gdzie wykonać profesjonalny projekt instalacji elektrycznej?
Zacząć od rzetelnej dokumentacji!

Jeżeli zdecydowałeś się na developerkę to musisz pamiętać, że wykonawcę goni zazwyczaj termin zakończenia budowy oraz to, że przed sobą ma już kolejne projekty podobnych budynków mieszkalnych. Co za tym w niektórych kwestiach trzeba posłużyć się sprytem oraz pójściem na skróty. I tak często się dzieje w przypadku instalacji elektrycznej. W takich budynkach są one robione sztampowo – projekt zakłada minimum. Instalacja jest, ale w późniejszym użytkowaniu jej pojawiają się kłopoty, z którymi będziemy musieli poradzić sobie sami. Dlatego najlepiej zgłosić się do biura projektowanego jak Instalacje sanitarne Eran, które wspólnie ustali i zaplanuje idealne rozwiązania na lata.

Co powinien zawierać projekt?

Projekt instalacji elektrycznej musi mieć rozwiązania na każdą ewentualność. By w był jak największym udogodnieniem dla domowników. Aby liczba gniazdek oraz ich miejsce, a nawet wysokość były dokładnie tam, gdzie powinny lub rozmieszczenie ich da nam możliwość zdiagnozowania, czy podczas braku prądu przyczyna to awaria wewnętrznej instalacji elektrycznej, czy zwykła przerwa w dostawie prądu od dostawcy. Planowanie to krok najważniejszy i powinniśmy dokładnie przeanalizować każdą ewentualność.

Czy możemy stać się niezależni elektrycznie?

W jakimś stopniu możemy to zrobić. Dzisiejsza technika daje nam takie możliwości, więc dlaczego z nim nie korzystać?
Głównym i najpewniejszym rozwiązaniem dla naszego budynku może być system zasilania awaryjnego oparty na agregacie prądotwórczym, który z kolei oparty jest na silniku diesla. Zapewni on nam ciągłość zasilania w przypadku awarii. Dlatego niektóre urządzenia jak np. alarm, monitoring, ogrzewanie lub oświetlenie będą nadal pracować. Im nowocześniejsze budynki tym moc takiego systemu awaryjnego musi być mocniejsza. W zależności od częstotliwości i długości przerw w dostawie można dostosować moc agregatu oraz określić wielkość zbiornika paliwa tak, aby zapewnić odpowiedni czas pracy urządzenia.
Kolejne możliwości już nie są w stanie zapewnić nam tak wysokiego współczynnika bezpieczeństwa i niezawodności układu zasilania w energię.

System ogniw fotowoltaicznych jest nam w stanie pomóc obniżyć zużycie energii elektrycznej. Umiejętnie dobrany system obniży ilość kupowanej energii elektrycznej, lecz nie zapewni nam 100% pokrycia na energię elektryczną.
Dla obiektów o większej konsumpcji energii coraz bardziej modna staje się kogeneracja jako połączenie wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej w jednym urządzeniu.

Oprócz instalacji elektrycznych, biuro projektowe Eran z gliwic, może stworzyć Ci także projekt instalacji co.


antonooowka