4
Opublikowany 17 sierpnia 2013 autor Jaroslaw Wejda w Inspiracje
 
 

Sztuka tworzenia pięknej kuchni w ośmiu krokach wg OpocznoRenomowana firma Opoczno specjalizująca się w wyrobach glazurniczych pokazała światu nowych osiem unikalnych kolekcji płytek ceramicznych idealnie nadających się do wykończenia ścian w kuchni. Z uwagi na ich niebanalny styl oraz gamę barw oferta ta doskonale zda swój rezultat także w przypadku aranżacji łazienki.

Jak powszechnie wiadomo to właśnie kuchnia jest swoistym centrum każdego domu. To właśnie w tym pomieszczeniu możemy zasmakować ciepła domowego ogniska i rodzinnej atmosfery.

„Wymarzony klimat każdej kuchni jak i również łazienki możemy teraz z łatwością nadać dzięki uniwersalnemu stylowi oraz kolorystyce nowych kolekcji płytek ceramicznych Opoczno.
Do nowoczesnych wnętrz proponujemy efektowną, tryskającą kolorami kolekcję CUBAN CUBE i jej dekoracje z wyraźnym geometrycznym wzorem. Wnętrzom klasycznym uroku doda delikatna jak koronka kolekcja MORNING FOG lub nawiązujące do holenderskiej ceramiki płytki FIELD BLUE. Kolekcje CRYSTAL PALACE, ITALIAN FRESCO oraz COLOUR COLLECTION pozwolą nadać indywidualny charakter kuchni, zaś motywy graficzne FRENCH TOUCH i CITY CALL zapewnią nam pozytywny nastrój każdego dnia. Chcąc umożliwić i ułatwić stworzenie naszym klientom spójnego wystroju wnętrza przygotowaliśmy również płytki podłogowe korespondujące wzorem oraz charakterem z dekoracyjnymi i bazowymi płytkami ściennymi.”- mówi Anna Wiśniak, Brand Manager marki Opoczno.
Uroki słonecznej Italii

Kolekcja Italian Fresco powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którym szczególnie bliskie są włoskie klimaty. Zdobienia gresowych płytek odnoszą się tu do zabytkowych fresków rodem ze słonecznej Italii. Ich satynowa powierzchnia w połączeniu z wyjątkowymi motywami graficznymi daje naprawdę zapierający dech w piersiach efekt. Oferta dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: brązowej, grafitowej i kremowej – co pozwala na kreowanie niebanalnych, oryginalnych aranżacji. Płytki te przypadną do gustu wszystkim miłośnikom estetyki i klasycyzmu, którzy za wartość przewodnią stawiają sobie spokój i harmonię oraz ciepło domowego ogniska.

 

W blasku świateł

Crystal Palace to kolekcja wykorzystująca niebanalny motyw dekoracyjny z klasycznym ornamentem. Wykonana została w całości ze szkła barwionego metalicznymi pastami zaś sama struktura pojedynczej płytki wykorzystuje relief. Tego typu wariancja sprawia, iż zdobienia płytek mienią się przeróżnymi odcieniami, ich powierzchnia połyskuje przy nawet najdrobniejszym blasku światła, zaś samo światło dogłębnie wydobywa nawet najdrobniejsze elementy całej układanki. Kolekcję tą szczególnie poleca się wielbicielom klasyki, akceptującym kompromisy i otwartym na tworzenie niebanalnych aranżacji.

 

Jasność umysłu

City Call jest kolekcją awangardową i niebanalną. Umieszczone na powierzchni każdej z płytek dekory z motywami typograficznymi rewelacyjnie współgrają z jednobarwnym matowym tłem w konsekwencji czego wprowadzają do wnętrz klimat rodem z wielkich miast. Płytki kolekcji wykonane zostały w technologii gresu szkliwionego. Z uwagi na  nieprzypadkową dekorację, City Call to opcja dla wszystkich tych, którzy cechują się jasnością umysłu. Osoby pewne siebie i odważnie dążące przez świat z pewnością prawidłowo odbiorą przesłanie kolekcji, które to dodatkowo uwydatnia ich niebanalną osobowość.

Paryskie widoki

Kolekcja French Touch jest modernistyczną propozycją wyposażoną w unikatowe motywami graficznymi. Nawiązuje ona do paryskich klimatów pochodzących z początków ubiegłego stulecia. Grafika z charakterem w połączeniu z nieskazitelną bielą doskonale podkreśli charakter każdego wnętrza – przypadnie do gustu nawet fanom minimalizmu i indywidualizmu. Szklane listwy dekoracyjne i szare płytki podłogowe dodatkowo wspomagają całą niebanalną aranżację.

Jedyne w swoim rodzaju

Kolekcja Colour Connection jest najnowszą i chyba najbardziej awangardową ze wszystkich przedstawionych tu kolekcji. Swój naturalny urok czerpie z zestawienia dwóch całkowicie różnych surowców: błyszczącego, barwionego szkła oraz matowej płytki ceramicznej.
Kontrast barw, wyraziste geometryczne motywy i połyskujące refleksy pozwalają na tworzenie naprawdę oryginalnych kompozycji. Colour Connection to wariant dla ludzi odważnych, preferujących zdecydowane wzory i barwy, otwartych na zabawę.

 

Magia porannej mgły.

Kolekcja Morning Fog tworzy przepiękny magiczny klimat zamglonego poranku. Efekt ten uzyskany został poprzez zatopienie w szkle delikatnej imitacji koronkowej tkaniny, która oświetlona nawet delikatnym promieniem światła wygląda jakby była stworzona ze srebra. Magiczna kolekcja Morning Fog występuje w czterech motywach kolorystycznych. Dekory te dzięki swej lekkości i delikatności idealnie sprawdzą się w każdej kuchni – i tej ciepłej tradycyjnej, i tej chłodnej nowoczesnej.

Piękno kształtów

Cuban Cube jest kolekcją bogatą w szereg geometrycznych dekoracji stworzonych ze szkła barwionego ceramicznymi barwnikami w sześciu niezwykle wyrazistych odcieniach. Snop światła wpadający do wnętrza kuchni ukaże dwa czołowe atuty kolekcji: ciekawą formę reliefu wykonanego w szkle oraz niezwykłą głębię koloru. Kolekcja ta przeznaczona jest dla osób z wyobraźnią, gotowych na zabawę z kolorami.  Tylko wyobraźnią można uzyskać naprawdę unikatowe kompozycje.

Holenderska tradycja

Tradycyjna kolekcja Field Blue to wspomnienie motywów zdobiących ceramikę holenderską z XVIII wieku. Motywy te naniesione zostały na białe matowe tło charakterystyczną kobaltową pastą. Field Blue z pewnością spodoba się osobom lubującym się w tradycji i cieple domowego ogniska, dla których kuchnia stanowi centrum domu.


Jaroslaw Wejda