Wnętrza wiejskie kojarzą się człowiekowi z dzieciństwem, wakacjami na wsi, sielskością, czy kontaktem z przyrodą. Jest w nich to wszystko, do czego tęsknimy w mieście – prostota i jakiś niespotykany urok, spora dawka tradycji. Style urządzania wnętrz są także po to, aby się nimi bawić i łączyć je w ciekawy sposób. Wiejskie fusion to przykład połączenia stylu rustykalnego z nowoczesnym – wsi z miastem. Jest to przykład mariażu tradycyjnej wiejskiej architektury z nowoczesnym wyposażeniem.
Wiejskie fusion- połączenie dla każdego
Inspiracją do urządzenia swojego wnętrza może być w zasadzie wszystko, co wywoła w danej osobie zachwyt i chęć naśladowania. Styl wiejskie fusion świetnie sprawdzi się w domach wiejskich, które chociaż odrobinę czerpią z nowoczesnych stylów aranżacyjnych oraz w domu miejskim, gdzie właściciele chcą nawiązać do „ludowej” stylistyki. Inaczej mówiąc to styl dla każdego, kto lubi łączyć różne elementy i tworzyć kreatywne wnętrze. Aranżacje z magazynów, czy zdjęć internetowych nie muszą być przenoszone w całości do pomieszczeń – powinno się je dostosowywać do swoich potrzeb. Styl wiejskie fusion idealnie wypisuje się w trend łączenie odmiennych stylistyk. Od razu trzeba zaznaczyć, że jest on daleki od prostego zamiłowania do sztuki ludowej i scala klimaty wiejskie z bardzo odległymi stylami.
Nawiązanie do wiejskiej prostoty
Panuje przekonanie, że style nowoczesne są dość chłodne, że brakuje w nich przytulności i kropki nad „i”. Umiejętne odwołanie się do prostoty rodem z wiejskiego domu może wnieść do wnętrza nutkę prawdziwego wyrafinowania. W dobie łączenia różnorodnych stylów wiejskość ma swoje niepodważalne miejsce. To nie tylko meble, lecz także przedmioty codziennego użytku, naczynia, kosze. Szlachetność naturalnych materiałów, formy i konstrukcje sprawdzone przez pokolenia. Oznacza to, że cechują tak cenioną dzisiaj uniwersalnością i pasują prawie do wszystkiego. Można je zestawiać z meblami vintage,dobrze czują się w loftach oraz w supernowoczesnych wnętrzach. Nie lubią jedynie towarzystwa ludwików, nadmiaru ozdób i złoceń.
Odrobina nowoczesności w klasycznym wiejskim wnętrzu
Gdy kupujemy stary wiejski dom, starannie odczyszczamy i wyeksponujemy najciekawsze drewniane detale: słupy, belki, podłogę, duży stół, czy kufer. Wprowadzamy do takiego wnętrza nowoczesne wyposażenie, np.: loftowy stolik, modną kanapę, żaluzje w oknie i designerskie lampy. Siła kontrastu zrobi swoje. Aranżacji dopełnią kolory ścian, które oddadzą charakter wnętrza, np.: ekscentryczny lub stonowany.
Elementy wiejskie w mieszkaniu w bloku
W blokowym mieszkaniu wśród nowoczesnych sprzętów prawdziwą perłą będzie jeden dawny mebel: komoda, stół czy kredens. Perfekcyjnie wykończone, dość proste w wzornictwie współczesne meble wydadzą się trochę bezosobowe w wiekowego „kolegi”. Z drugiej strony mieszkanie, gdzie stoją meble jakby z dwóch epok, nabiera wyjątkowego charakteru. Doskonale sprawdzi się np. w eleganckiej kuchni wiejski stół na toczonych nogach, na tle prostych mebli lakierowanych na wysoki połysk. Do łask wracają ozdobne witryny, które zestawiane są z prostymi komodami i szafkami RTV. Wiejskie fusion sprzyja odnawianiu mebli z dawnych lat. Oczywiście bez problemu kupimy meble stylizowane na wiejskie perełki sprzed lat. Efekt aranżacyjny osiągniemy, ale trochę będzie brakowało naturalności i duszy.
Wiejskie fusion nie jest niczym nowym. Od lat ludzie zmieniając miejsce zamieszkania zabierali swoje ulubione meble i dokupywali nowe umeblowanie. Najczęściej takie postępowanie wynikało z konieczności ekonomicznej niż przemyślanej wizji wnętrza. Obecnie trend na scalanie różnych stylistyk wraca. Wnętrza, w których znajdują się elementy różnych stylów aranżacyjnych są bardzo indywidualne i odzwierciedlają potrzeby członków rodziny – ich styl życia, zainteresowania, gust, czy osobistą historię. Wiejskie fusion to wnętrza z duszą.